Lokata Plus w Volkswagen Bank Direct

Volkswagen Bank direct logo
Volkswagen Bank direct

Z okazji 10-lecia działania bankowości elektronicznej Volkswagen Bank, placówka zdecydowała się wprowadzić solidne udogodnienia dla klientów. Uruchomiona została loteria z atrakcyjnymi nagrodami, a Lokata Plus otrzymała podwyżkę oprocentowania. Wprawdzie nadal Volkswagen nie zalicza się do czołówki polskich depozytów, ale odświeżenie oferty było konieczne.

Dotychczasowe oprocentowanie oferowane klientom w ramach Lokaty Plus było ustalone w lipcu ubiegłego roku. Od tamtego czasu na rynku sporo się wydarzyło i Volkswagen Bank został mocno w tyle za konkurencją. Od 12 maja sytuacja uległa poprawie, ale niestety niewielkiej. Podwyżki sięgnęły depozytów na 60-89 i 270-360 dni.


Przy większości okresów trwania Lokaty Plus wysokość oprocentowania jest ustalana na podstawie deponowanego kapitału (1 000 – 100 000 złotych). Jednak wraz ze wprowadzonymi zmianami i propagowaniem Volkswagen Bank Direct, założenie lokaty na okres 270-360 dni jest równoznaczne z zarobkami w wysokości 5,05% w skali roku, bez względu na ilość posiadanej gotówki.

Lokata Plus jest dostępna wyłącznie dla posiadaczy rachunku osobistego w Volkswagen Bank Direct (e-direct). Inwestowanie można rozpocząć już z kwotą 1000 złotych. Niestety opisywany depozyt nie posiada dziennej kapitalizacji odsetek. Od zysków trzeba więc odprowadzić podatek Belki, a to jednoznacznie stawia Volkswagen Bank na straconej pozycji w walce z najlepszą konkurencją pod względem zarobku netto.

Zachęcające do zakładania odświeżonego depozytu nie jest wyłącznie podwyższone oprocentowanie. W Volkswagen Bank Direct została uruchomiona loteria dla klientów, którzy mogą wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Pierwszą z nich jest Volkswagen Scirocco, a następni szczęśliwcy otrzymają rowery, laptopy, kupony podarunkowe i przelewy na konto. Cała akcja jest przeprowadzana z okazji przypadającej na kwiecień tego roku 10. rocznicy obecności Volkswagen Bank na rynku bankowości elektronicznej. Zakładając Lokatę Plus, zwiększa się szansę na wygraną.

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked