Podwyżka na Lokacie Kapitalnej w Toyota Banku

Toyota Bank logo
Toyota Bank

Wojna depozytowa na polskim rynku trwa w najlepsze, dlatego też kolejne banki decydują się na oferowanie lokat, które pozwalają zarobić w granicach 6,00 % netto. Do grona tych banków zalicza się ostatnio także Toyota Bank ze swoją Lokatą Kapitalną. Jakie warunki proponuje bank? Ile zarobimy na Lokacie Kapitalnej?

Lokata Kapitalna dostępna jest w trzech wariantach, bowiem występuje w wersji 3, 6 i 12-miesięcznej. Jest to lokata progresywna, na której zarobimy przynajmniej 6,00 % netto. Najniższe oprocentowanie, czyli wspomniane 6,00 % zarobimy wybierając lokatę trzymiesięczną. Tak wysokie oprocentowanie jest porównywalne z oprocentowaniem wynoszącym 7,41 % na lokacie tradycyjnej. Dla dwa razy dłuższego okresu zapadalności (6 miesięcy) oprocentowanie wzrasta do 6,10 % co odpowiada 7,53 % na lokacie bez codziennej kapitalizacji odsetek. Niewątpliwie najkorzystniejsze oprocentowanie Toyota Bank proponuje klientom, którzy zdecydują się na zdeponowanie swoich oszczędności na okres jednego roku. W takiej sytuacji oprocentowanie wynosi aż 6,15 % netto (7,59 % na standardowej lokacie).


By stać się posiadaczem Lokaty Kapitalnej trzeba uprzednio zdecydować się na założenie konta osobistego w Toyota Banku, gdyż złożenie wniosku możliwe jest tylko z poziomu bankowości internetowej. Jest to dość istotna niedogodność, aczkolwiek nie jedyna – minimalna kwota inwestycji wynosi aż 10 000 złotych. Oczywiście prócz bardzo atrakcyjnego oprocentowania Lokata Kapitalna ma także wiele zalet. Te najważniejsze to możliwość posiadania dowolnej ilości depozytów, dzięki czemu kwota inwestycji nie jest niczym ograniczona oraz możliwość wycofania swoich środków w dowolnym momencie trwania lokaty, bez utraty należnych odsetek.

Szczegółowy regulamin produktu oraz wniosek pozwalający na założenie konta w Toyota Banku dostępne są na oficjalnej stronie banku.

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked