Lokata Kapitalna w Toyota Banku

Toyota Bank logo
Toyota Bank

Okres ostrej ofensywy ze strony większości polskich banków na rynku lokat nie mógł przejść bez echa w Toyota Bank. Nowych klientów do tej placówki ma przyciągnąć Lokata Kapitalna. Wdrożone rozwiązania wydają się bardzo ciekawe i choć gwarantowane zarobki nie mogą się równać z najlepszymi lokatami bankowymi, to propozycja Toyota Bank powinna skusić wielu inwestorów, szczególnie chcących zachować dostęp do gotówki bez ryzyka utraty wypracowanych odsetek.

Lokata Kapitalna wbrew pozorom nie jest typowym depozytem z dzienną kapitalizacją odsetek. Ominięcie podatku Belki jest tylko jednym z dodatków. Toyota Bank nie dba o unikanie 19-procentowej opłaty na rzecz Skarbu Państwa, o czym świadczy brak górnej granicy inwestycji na nowej lokacie. Jest jeszcze jeden minus, na który należy zwrócić szczególną uwagę – minimalny kapitał potrzebny do założenia Lokaty Kapitalnej to aż 10 000 złotych. Detaliczni klienci pewnie nie będą z tego wymogu zadowoleni.


Pieniądze można pomnażać z Toyota Bank przez 3, 6 lub 12 miesięcy. Proponowane oprocentowanie nie należy do najwyższych: dla krótkoterminowych lokaty wynosi 4,75%, a roczny depozyt pozwoli zarobić 5% netto. Podane liczby są wartościami uśrednionymi. Lokata Kapitalna cechuje się bowiem oprocentowaniem progresywnym. Początkowo odsetki narastają w niewielkiej ilości, by w ostatnim miesiącu trwania umowy mocno się powiększyć. Ma to związek z korzystnym dla klientów zapisem w regulaminie, pozwalającym przerwać lokatę w dowolnym momencie, bez utraty jakichkolwiek pieniędzy i żadnych dodatkowych opłat.

Do założenia Lokaty Kapitalnej konieczne jest posiadanie rachunku osobistego w Toyota Bank. Nowi klienci, posiadający konto w innym banku, pewnie nie będą z tego powodu zadowoleni, ale Toyota proponuje w pełni darmowe rozwiązanie.

O ile minimalna wielość inwestycji jest określona ( 10 000 PLN), to maksymalny budżet jest teoretycznie nieograniczony. Zdrowy rozsądek podpowiada jednak zakładanie lokat na 3 i 6 miesięcy nie większych niż 20 tysięcy zł oraz 12 miesięcznych w kwocie do 18 tysięcy złotych. Pozwoli to uniknąć płacenia wysokiego podatku Belki.

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked