Santander podniósł oprocentowanie lokat – teraz nawet 6,6%

Santander Bank logo
Santander Bank

Kilka dni temu nie tylko Meritum Bank zdecydował się na podwyżkę oprocentowania swoich depozytów, gdyż jego śladem poszedł również Santander Consumer Bank, który proponuje swoim klientom nawet 6,60 %. Tak atrakcyjne oprocentowanie sprawia, iż propozycja banku należy obecnie do jednej z najbardziej konkurencyjnych w swojej kategorii. Jak obecnie prezentuje się oferta Santander Consumer Banku?

Obecnie najbardziej atrakcyjnym z punku widzenia klientów depozytem oferowanym przez bank jest Lokata Direct + Internet. Depozyt ten oferowany jest aż w szesnastu wariantach odpowiadających okresowi obowiązywania umowy. By zarobić najwięcej warto wybrać depozyt sześciomiesięczny, dziewięciomiesięczny, dwunastomiesięczny lub piętnastomiesięczny – w każdym z tych przypadków oprocentowanie przekracza 6,00 % brutto. Zdecydowanie najbardziej atrakcyjnym pod względem wysokości oprocentowania jest najdłuższy okres – 15 miesięcy. Klienci, którzy zdecydują się na założenie lokaty o takim okresie zapadalności bez względu na wielkość swojej inwestycji oczekiwać mogą aż 6,60 %.

By stać się posiadaczem takiego konta należy się skontaktować z konsultantem – mimo iż w nazwie lokaty pojawia się słowo „Internet”, nie można jej założyć za jego pośrednictwem. Prócz konkurencyjnego oprocentowania atutem jest również brak konieczności posiadania rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w Santander Consumer Banku (z pewnością dlatego, iż bank nie oferuje rachunków osobistych) oraz brak ograniczających limitów wpłaty. Wadą jest z kolei fakt, iż zerwanie takiej lokaty przed upływem okresu zapadalności wiąże się z utrata całości wypracowanych odsetek. Szczegółowy regulamin oferty znaleźć można na oficjalnej stronie internetowej banku.

 

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked