Ranking lokat jednodniowych – wrzesień 2011r.

Lokaty bankowe - porównanie wrzesień 2011r.
Lokaty bankowe - porównanie wrzesień 2011r.

Wraz z początkiem września w ofercie depozytowej wielu działających na polskim rynku banków zaprowadzono wiele interesujących i atrakcyjnych dla klientów zmian. Zdecydowana większość banków już teraz zdecydowała się wprowadzić do oferty zupełnie nowe lokaty, o wyższym niż dotychczas oprocentowaniu lub przynajmniej podnieść oprocentowanie lokat, które od dłuższego czasu są dostępne dla klientów. Jak prezentuje się ranking najbardziej korzystnych lokat bez podatku Belki? Gdzie najlepiej zdeponować swoje oszczędności?

Wśród lokat jednodniowych zdecydowanie najbardziej interesujące produkty oferują Toyota Bank, BOŚ Bank oraz rzadko pojawiający się w tego typu rankingach BZW BK. Na lokatach przygotowanych przez te banki zarobić można od 3,75 % do 4,0 %.


Kolejnym segmentem, który poddany został porównaniu stanowią lokaty o terminie zapadalności wynoszącym jeden miesiąc. Liczba dostępnych na rynku lokat o takim okresie jest niewielka, podobnie jak ich oprocentowanie. 3,7 % daje zarobić Bank Pocztowy na Lokacie z dzienna kapitalizacją odsetek. Dokładnie tyle samo zarobimy na Dobolokacie w Inteligo. Trzecią lokatę zajmuje Getin Bank i jego Lokata z codziennym zyskiem oprocentowana na 3,65 % w skali roku.

Znacznie większe oprocentowanie instytucje finansowe proponują dla okresu wynoszącego dwa miesiące. Niewątpliwym liderem jest neoBank, który oferuje imponujące oprocentowanie wynoszące 9 %. Znacznie mniej, aczkolwiek również stosunkowo wysoko oprocentowane są lokaty w Getin Banku oraz FM banku dające zarobić odpowiednio 6,47 % i 5,63 %.

Następny segment porównań stanowią cieszące się ogromną popularnością lokaty 3-miesięczne. Na Lokacie Online w neoBanku zarobimy 6,86 %. Niemalże tak samo atrakcyjna jest Lokata powitalna znajdująca się w ofercie Meritum Banku, której oprocentowanie wynosi 6,83 %. Ostatnia pozycja medalowa należy do Getin Banku i jego Lokaty powitalnej oprocentowanej na 6,47 % w skali roku.

Ostatnią grupę porównywanych ofert stanowią lokaty o terminie sześciu miesięcy. W grupie tej zdecydowanym liderem jest FM Bank i jego Lokata na Start, na której zarobimy nawet 7,51 %. Tylko trochę mniej opłacalne są dwie lokaty oferowane przez Meritum Bank – Lokata internetowa z kapitalizacja dzienną oraz Lokata Meritum Zysku pozwalające na osiągnięcie zarobku wynoszącego odpowiednio 7,35 % oraz 7,30 % w skali roku.

Wiele banków nadal zastanawia się nad przebudową oferty depozytowej i wprowadzeniem do obrotu zupełnie nowych produktów, dlatego można przypuszczać, iż proponowane warunki będą jeszcze bardziej korzystne. Sytuacji tej sprzyja ogromna konkurencja na rynku i swoista wojna depozytowa, do której włączają się coraz to nowe banki.

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked