Lokaty bankowe – porównanie wrzesień 2013r.

Lokaty bankowe - porównanie wrzesień 2013Wraz z początkiem września wiele podmiotów bankowych zadecydowało o kolejnych obniżkach oprocentowania swoich depozytów – znalazły się pośród nich między innymi Idea Bank oraz Getin Online, które oferują nico niższe oprocentowanie na swoich promocyjnych depozytach niezmiennie zajmujących bardzo wysokie pozycje w swojej kategorii. Wciąż konkurencyjne warunki lokowania nadwyżek środków finansowych proponują SKOK-i, w tym przede wszystkim Kasa Polska oraz SKOK Wołomin, dlatego i ich ofertom warto się bliżej przyjrzeć. Które lokaty pozwalają we wrześniu zarobić najwięcej?

Lokaty miesięczne

Ostatnie obniżki zastosowane przez Idea Bank oraz Getin Online sprawiły, że pozycję lidera w kategorii lokat jednomiesięcznych przejął SKOK Wołomin. Decydując się na Lokatę Twoją z ROR liczyć można na oprocentowane wynoszące przynajmniej 5,50 % (oprocentowanie zmienne). Klienci posiadający 50 udziałów w kasie oczekiwać mogą oprocentowania wyższego o 0,20 punktu procentowego. Drugie miejsce na podium przypada w udziale Idea Bankowi, w ofercie którego znajduje się Lokata na Dobry Początek. Osoby zainteresowane tym depozytem liczyć mogą na oprocentowanie wynoszące 5,10 %, jednak górny limit inwestycji wynosi zaledwie 10 000 złotych. Nieco mniej, bo 5,00 % oferuje Getin Online na swojej Lokacie na Start, przy czym w przypadku tego produktu limit inwestycji wynosi 20 000 złotych.

Lokaty trzymiesięczne

Mówiąc o lokatach trzymiesięcznych należy wspomnieć o promocyjnej ofercie Getin Online, w ramach której istnieje możliwość uruchomienia lokaty z oprocentowaniem sięgającym aż 7,25 %. Konto z Lokatą przeznaczone jest wyłącznie dla nowych użytkowników Konta Perfekcyjnego, a kwota inwestycji ograniczona jest do 10 000 złotych (dwie lokaty po 5 000 złotych). Kolejne miejsca należą do SKOK-u Wołomin. W ofercie podmiotu znaleźć można Lokatę Twoją z ROR, która oferuje dla posiadaczy 50 udziałów nawet 6,50 % (oprocentowanie zmienne), a także Lokatę „Stałą 2013” oferującą stale oprocentowanie wynoszące 6,10 %, pod warunkiem posiadania przez klienta rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego.

Lokaty sześciomiesięczne

W kategorii lokat półrocznych pozycję lidera również zajmuje SKOK Wołomin i Lokata Twoja z ROR. Warunki proponowane przez podmiot są dokładnie takie same jak w przypadku lokaty trzymiesięcznej – od 6,30 % do 6,50 % (oprocentowanie zmienne) w zależności od ilości posiadanych udziałów w kasie. Dokładnie 6,00 % zarobić można w Polskiej Kasie, która w swojej ofercie posiada Lokatę Letnią, w tym przypadku również niezbędne jest członkostwo w kasie. Ostatnim produktem, o którym należy wspomnieć w tym miejscu jest Lokata Terminowa o zmiennym oprocentowaniu również oferowaną przez Polską Kasę – dla sześciomiesięcznego okresu deponowania jej oprocentowanie wynosi 5,90 %.

Lokaty dwunastomiesięczne  

Osoby zainteresowane zamrożeniem swoich oszczędności na okres jednego roku, powinny zainteresować się Lokatą Terminową o zmiennym oprocentowaniu z oferty Polskiej Kasy. Jej oprocentowanie wynosi 7,15 % (oprocentowanie zmienne). Nieco gorsze warunki proponuje SKOK Wołomin na Lokacie Twojej z ROR – 6,45 % dla posiadaczy przynajmniej jednego udziału i 6,65 % dla osób posiadających ich 50. Dla ostatniego miejsca, a więc Lokaty Rentierskiej SK Banku, oprocentowanie jest zdecydowanie mniejsze i wynosi obecnie 4,70 %.

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked