Lokaty bankowe porównanie – wrzesień 2012r.

Lokaty bankowe porównanie wrzesień 2012r.Wrzesień jest miesiącem, w którym nasza aktywność na nowo pobudza się do życia po kilku ostatnich leniwych miesiącach. Dzieci idą do szkoły, a studenci powoli przygotowują się do rozpoczęcia roku akademickiego. Jest to okres, kiedy rodzice ponoszą spore wydatki na wyprawki, przez co na jakiś czas mniej interesują się oszczędzaniem. Dodatkowo wiele osób dopiero w tym miesiącu planuje swój urlop, gdyż ceny w biurach podróży są dużo niższe, niż jeszcze kilka tygodni temu. Złożenie się tych czynników sprawia, iż banki powinny konkurować ze sobą najlepszymi ofertami, by zebrać z rynku tyle kapitału, ile tylko się da. Czy tak jest naprawdę? Przekonamy się śledząc nasze porównanie lokat bankowych na wrzesień 2012 roku.

Wśród lokat miesięcznych, w naszym porównaniu nadal prym wiedzie Lokata z Kuponem VIII, która to widnieje w ofercie Idea Banku. Możemy na niej uzyskać aż 9,00% brutto zysku, lecz ma ona również swoje mankamenty. Przede wszystkim jest tylko dla nowych klientów i założona może być tylko raz, po uprzednim skonsultowaniu się z jednym z pracowników banku, który owy kupon nam wygeneruje. Kolejne trzy miejsca zajmuje Deutsche Bank ze swoimi progresywnymi db Lokatami Pracującymi. Przy zerwaniu ich przed zakończeniem umowy (po miesiącu) możemy liczyć na 5,15% brutto w przypadku jedenastomiesięcznego produktu, 5,00% w przypadku ośmiomiesięcznego oraz 4,70% przy pięciomiesięcznym. Dalsze miejsca zajęte są przez Lokatę Standardową przez Internet w Eurobanku oraz Lokatę El Dorado w Polbanku. Zysk brutto na tych dwóch depozytach wynosi 4,50% w skali roku.

Kolejnym z bardziej popularnych okresów umowy, na jaki się decydujemy są trzy miesiące. Pierwsze miejsce w tej grupie już od jakiegoś czasu nieprzerwanie należy do Lokaty Pierwszej w Meritum Banku, jednak podobnie jak to było w przypadku Lokaty z Kuponem VIII, przeznaczona jest ona dla nowych klientów i można skorzystać z niej tylko raz. Dodatkowo wymagane jest założenia rachunku osobistego w tym banku. W porównaniu lokat bankowych nie mogło również zabraknąć Lokaty Bezkarnej w BGŻOptima, która może nam dać 6,50%, a także depozytu Na Medal z oferty neoBanku, który kusi swoimi 6,40% w skali roku. W obu przypadkach należy posiadać konto osobiste. Ponadto pierwsza oferta może być wykorzystana przez nas tylko raz, przy zakładaniu rachunku, natomiast druga przez 60 dni od jego otwarcia.

Porównanie lokat bankowych półrocznych we wrześniu 2012 roku jest bardzo wyrównanie. Nieznacznie na prowadzenie wychodzi Lokata Standardowa Internetowa w Meritum Banku, która daje 6,60% brutto, przy zakładaniu której należy posiadać konto osobiste w tym banku. Dalej ex aequo znajdują się Lokata Standardowa w Alior Sync (6,50% brutto, niewymagany rachunek, minimum 1000zł), FM Lokata w FM Banku (6,50% brutto, niewymagany rachunek, minimum 1000zł) oraz Lokata Meritum Zysku w Internecie w Meritum Banku (6,50% brutto, niewymagany rachunek, minimum 3000zł).

Najdłuższym okresem umowy, jakim się zajmiemy i rozpiszemy ranking lokat jest jeden rok. Ze względu na bardzo dynamicznie zmieniającą się sytuację na rynku depozytów, nie opłaca się mrozić naszych oszczędności na dłużej, gdyż w każdej chwili może pojawić  się oferta dużo bardziej atrakcyjna. Pierwsze miejsce w tej dziedzinie zajmuje Lokata Direct+ Internet w Santander Consumer Banku. Nie jest wymagany tutaj rachunek bankowy, lecz minimalna kwota to 5000zł. Niewiele niżej plasuje się FM Lokata w FM Banku, która może nas ucieszyć 6,35% brutto w skali roku. Tutaj również nie ma wymogu konta, a kwota minimalna to tylko 1000zł. Na ostatnim stopniu porównania lokat rocznych na wrzesień 2012 roku stoją aż trzy depozyty. Lokata Standardowa Internetowa w Meritum Banku, gdzie musimy posiadać rachunek osobisty, a także dwie lokaty z Santander Consumer Banku – Zysk+ oraz Direct+, które różnią się tylko kwota minimalną (1000zł dla pierwszej oraz 5000zł dla drugiej, konto osobiste nie jest wymagane). Wszystkie te trzy oferty gwarantują zysk na poziomie 6,30% brutto.

W naszym porównaniu lokat na wrzesień 2012 roku brane pod uwagę było przede wszystkim oprocentowanie nominalne, jakie oferują banki. Na opłacalność całego depozytu mogą też wpływać inne czynniki, dlatego też warto zapoznać się z artykułami na stronie, ale również ofertą, która znajduje się na stronach internetowych banków.

Ostatnia aktualizacja: 5 września 2012r. 16:53

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked