Lokaty bankowe – porównanie sierpień 2012r.

Lokaty bankowe - porównanie sierpień 2012r.Osoby zainteresowane zdeponowaniem własnych oszczędności na korzystny procent nie powinni być zawiedzone, gdyż oferta banków od pewnego czasu prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Oprocentowanie proponowane przez poszczególne instytucje bankowe jest znacznie bardziej ustabilizowane niż jeszcze kilka miesięcy temu, dlatego też znalezienie depozytu, który pozwoliłby na wypracowanie zysku na poziomie przynajmniej 6,00 % nie stanowi najmniejszego problemu. W porównaniu z zestawieniem najlepszych lokat w lipcu zmiany są nieznaczne i dotyczą przede wszystkim najwyższych pozycji rankingowych. Gdzie zatem warto udać się ze swoimi oszczędnościami?

Jeśli interesują nas lokaty miesięczne koniecznie powinniśmy zainteresować się ofertą Idea Banku. Decydując się na założenie Lokaty z Kuponem VIII będziemy mogli oczekiwać zysku na poziomie 9,00 % – 10,00 % (wysokość oprocentowania uzależniona jest od kwoty depozytu). Zdecydowanie mniej, bo zaledwie 4,50 % zarobimy wybierając Lokatę Standardową z oferty Eurobanku (zakładaną za pośrednictwem Internetu lub telefonicznie) lub Lokatę El Dorado oferowaną przez Polbank. Trzecie miejsce na podium zajmuje Lokata eBGŻ, którą jak sama nazwa wskazuje znaleźć można w ofercie Banku BGŻ. Decydując się na skorzystanie z tego produktu będziemy mogli oczekiwać oprocentowania w wysokości 4,40 %.  Oprocentowanie proponowane przez pozostałe banki z reguły kształtuje się na poziomie około 4,00 %.

Nieco bardziej interesująco prezentuje się sytuacja na rynku lokat trzymiesięcznych, gdzie oprocentowanie jest już znacznie wyższe. Pierwsza pozycja bez zmian zajmowana jest przez Lokatę Pierwszą oferowaną przez Meritum Bank. Decydując się na jej założenie oczekiwać można zysków w wysokości 8,50 % brutto, jednak bank uruchomi nam dodatkowo rachunek osobisty. Podobnie będzie w przypadku Lokaty na Medal oferowanej przez NoeBank, jednak w jej przypadku oprocentowanie wynosić będzie już 6,40 %. Ostatnie rankingowe miejsce zajmuje Bank BGŻ i jego Lokata Bezkarna, na której zarobić można 6,30 %. W poszukiwaniu atrakcyjnych depozytów warto wybrać się również do FM Banku, Raiffeisen Banku oraz zapoznać z ofertą Getin Online.

W kategorii lokat półrocznych prym wiedzie cieszący się coraz większym zainteresowaniem Alior Sync. Wybierając Lokatę Standardową z jego oferty będziemy mogli cieszyć się oprocentowaniem w wysokości 6,50 %. Nieco mniej, bo 6,40 % zyskają klienci FM Banku, którzy zdecydują się na założenie FM Lokaty Terminowej. Trzecia pozycja i brązowy medal należy się Standardowej Lokacie Internetowej, która posiada w swojej ofercie Meritum Bank. Wybierając ten depozyt zarobimy 6,20 % brutto, jednak będziemy musieli założyć dodatkowo rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. Ponad 6,00 % zarobimy również wybierając jedną z lokat z oferty Toyota Banku czy Banku BGŻ Optima.

Planując inwestycję, której okres zapadalności wynosi 12 miesięcy warto odwiedzić Santander Consumer Bank, ponieważ właśnie w jego ofercie znaleźć można lokatę zapewniającą najwyższy zysk. Zakładając Lokatę Direct+ Internet zarobimy 6,40 %. O 0,05 % mniej proponuje FM Bank na swojej FM Lokacie i podobnie jak Santander nie wymaga założenia dodatkowego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego. Trzecia pozycja w sierpniowym rankingu przypada w udziale Lokacie Standardowej Internetowej proponowanej przez Meritum Bank, która zakładana jest z poziomu systemu bankowości internetowej, a więc wymaga posiadania dodatkowego rachunku. Proponowane na niej oprocentowanie wynosi 6,30 %. Dokładnie tyle samo zarobimy wybierając z oferty Santander Consumer Banku Lokatę Zysk+ lub Direct +.

Z uwagi na fakt, iż wiele z zaprezentowanych w rankingu lokat oferowanych jest w ramach promocji obowiązujących przez ściśle określony czas warunki proponowane przez banki mogą w najbliższych dniach ulec zmianie. Jako podstawę porównania przyjęto jedynie wysokość oprocentowania – wszelkie inne warunki i wymagania nie zostały uwzględnione.

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked