Lokaty bankowe – porównanie październik 2012r.

Lokaty bankowe - porównanie październik 2012r.
Lokaty bankowe - porównanie październik 2012r.

Złożenie depozytu w jednym z banków działających na polskim rynku jest w ostatnim czasie szczególnie kuszącą perspektywą, gdyż oferty większości podmiotów zaliczają się do bardzo atrakcyjnych. Oprocentowanie proponowane na bezpiecznych, gwarantowanych lokatach stale rośnie, dlatego nietrudno znaleźć dziś produkt pozwalający na wypracowanie stosunkowo niemałego zysku. Gdzie najlepiej założyć lokatę, by cieszyć się jak najwyższym zyskiem?

W kategorii depozytów jednomiesięcznych prym wiedzie Idea Bank i oferowana przez niego Lokata z Kuponem VIII. W zależności od tego jaką kwotę zdeponujemy na takiej lokacie będziemy mogli liczyć na oprocentowanie wynoszące 9,00 % lub 10,00 %! Kolejne miejsce na podium również należy do Idea Banku, który proponuje swoim klientom również Lokatę na Dobry Początek – zakładając taki depozyt oczekiwać można zysków w wysokości 7,50 %. Miejsce trzecie i brązowy medal przypada w udziale Eurobankowi. Niestety proponowane przez ten podmiot oprocentowanie na miesięcznej Lokacie Standardowej nie jest już tak atrakcyjne, gdyż wynosi zaledwie 4,50 %. Inne podmioty oferują bardzo zbliżone warunki.

Kolejny segment porównań stanowią lokaty o okresie zapadalności wynoszącym trzy miesiące. W tej kategorii wysokość oprocentowania jest już znacznie niższa, jednak mimo wszystko bardzo kusząca. Pozycję lidera zajmuje neoBank i jego energoLokata 3M. Klienci, którzy zdecydują się na jej założenie liczyć mogą na zysk w wysokości 6,80%. O 0,05 % mniej zarobią klienci Meritum Banku, którzy wybiorą z jego oferty Lokatę Pierwszą. Ofertę wartą rozważenia przygotował również bank BGŻOptima. Lokata Bezkarna dostępna w jego ofercie kusi klientów oprocentowaniem na poziomie 6,50 %.

Jeżeli chodzi o lokaty sześciomiesięczne bez zmian pozycję lidera zajmuje Getin Bank, który oferuje Lokatę Zyskowną z oprocentowaniem wynoszącym 6,60 %. Nieco mniej, bo 6,50 % zarobią klienci, którzy zdecydują się na Lokatę Standardową dostępną w ofercie Alior Sync. Dokładnie tyle samo zarobić można wybierając półroczną FM Lokatę oferowaną przez FM Bank. Ostatnią pozycje na podium zajmuje energoLokata 6M oferowana przez neoBank. Zakładając ją zarobić można 6,40 %. Nieco mniej atrakcyjne, aczkolwiek pozwalające zarobić przynajmniej 6,00 % depozyty oferują również Santander Consumer Bank, Meritum Bank, Toyota Bank, BNP Paribas czy BGŻOptima.

Stosunkowo wysokim oprocentowaniem kusza również lokaty dwunastomiesięczne. By zarobić 6,45 % warto odwiedzić placówkę FM Banku i wybrać z jego oferty dwunastomiesięczna FM Lokatę. Nieco mniej, bo 6,40 % zarobimy wybierając Lokatę Meritum Zysku w Internecie z oferty Meritum Banku lub Lokatę Direct+ Internet oferowaną przez Santander Consumer Bank. Kolejne miejsce na podium również wspólnie zajmują Meritum Bank oraz Santander Consumer Bank oferujące odpowiednio Lokatę Internetową oraz Lokatę Zysk+ bądź też Lokatę Direct+. Bez względu na to, który z zaprezentowanych depozytów wybierzemy zarobimy 6,30 %.

Zakładając jakikolwiek z zaprezentowanych powyżej depozytów warto dokładnie zapoznać się z regulaminem produktu, gdyż nierzadko uzyskanie wysokiego oprocentowania wymaga spełnienia dodatkowych warunków – zdeponowania nowych środków, zdeponowania środków w określonej wielkości czy też założenia dodatkowego rachunku. Kluczem doboru lokat zaprezentowanych w powyższym rankingu najkorzystniejszych lokat bankowych jest wyłącznie wysokość możliwego do uzyskania oprocentowania – wszelkie dodatkowe koszty, wady czy też zalety nie zostały uwzględnione przy ocenie.

 

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked