Lokaty bankowe – porównanie marzec 2013r.

Lokaty bankowe - porównanie marzec 2013r.
Lokaty bankowe - porównanie marzec 2013r.

Obniżane systematycznie stopy procentowe sprawiły, że oprocentowanie lokat bankowych stale się obniża. Po zaprowadzonych ostatnio obniżkach znalezienie wysokooprocentowanego depozytu stało się znacznie trudniejsze niż jeszcze kilka tygodni temu. Zdecydowanie najwięcej oferują dziś lokaty o oprocentowaniu zmiennym oraz te oferowane na warunkach promocyjnych. Dokonując wyboru należy wziąć to pod uwagę. Które banki i Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe oferują najwyższe oprocentowanie?

Lokaty miesięczne

W kategorii lokat jednomiesięcznych niezmiennie najatrakcyjniejsze warunki proponują Idea Bank oraz Getin Online na swoich nieodnawialnych lokatach adresowanych do nowych klientów. Wybierając Lokatę na Start z oferty Getin Online liczyć można na 7,00 %, jednak inwestycja nie może przekroczyć 20 000 złotych. Nieco mniej, bo 6,50 % proponuje Idea Bank na Lokacie na Dobry Początek. W tym przypadku maksymalna kwota inwestycji jest mniejsza i wynosi 10 000 złotych. Ostatnie miejsce na podium zajmuje SKOK Wołomin, który proponuje Lokatę Bezpieczną, niewymagającą uruchomienia rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego i kusi oprocentowaniem wynoszącym od 6,30 % do 6,50 % (w zależności od ilości posiadanych udziałów). Decydując się na założenie rachunku osobistego proponowane oprocentowanie jest nieco wyższe i mieści się w przedziale od 6,50 % do 6,70 %.

Lokaty trzymiesięczne

W kategorii lokat trzymiesięcznych proponowane przez banki i spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe oprocentowanie jest nieco wyższe. Wybierając z oferty SKOK-u Wołomin Lokatę Bezpieczną liczyć można nawet na 7,40 % – pod warunkiem uruchomienia rachunku i posiadania przynajmniej 50 udziałów w kasie. Interlokata Super oferowana przez SK Bank pozwala z kolei zarobić 6,75 %. Niestety w tym przypadku również trzeba zdecydować się na założenie konta osobistego. Dokładnie 6,00 % oferuje Meritum Bank na swojej Pierwszej Lokacie adresowanej do nowych klientów i z maksymalną kwotą inwestycji na poziomie 20 000 złotych.

Lokaty sześciomiesięczne

Osoby zainteresowane zamrożeniem swoich oszczędności na okres 6 miesięcy powinny zapoznać się z ofertą SKOK-u Wołomin, w ofercie którego znaleźć można bezkonkurencyjną Lokatę Bezpieczną. Jej oprocentowanie podobnie jak w przypadku trzymiesięcznego depozytu wynosi maksymalnie 7,40 %. Znalezienie depozytu o podobnych oprocentowaniu niestety nie jest dziś możliwe – kolejny w rankingu SK Bank oferuje tylko 6,10 % na swojej eLokacie24. Jeszcze mniej, a dokładniej mówiąc 5,20 % pozwala zarobić sześciomiesięczna FM Lokata oferowana przez FM Bank. Oferty innych banków oscylują zwykle w granicach 5,00 %.

Lokaty dwunastomiesięczne

W ostatnim segmencie porównawczym (lokaty roczne) pozycje lidera zajmuje podobnie jak we wszystkich poprzednich – Lokata Bezpieczna. Dokonując wyboru tego produktu z oferty SKOK-u Wołomin liczyć można na oprocentowanie mieszczące się w przedziale od 7,50 % do 7,70 %. Roczna eLokata24, która znaleźć można w ofercie SK Banku oprocentowana jest według stawki 6,50 %. Niestety oferty innych podmiotów bankowych i SKOK-ów nie są tak atrakcyjne. Trzecią pozycje w tej kategorii zajmuje FM Bank i jego FM Lokata WIBOR Plus, której oprocentowanie uzależnione jest od aktualnej stawki WIBOR – obecnie jej oprocentowanie wynosi 5,29 %.

Dokonując wyboru jakiegokolwiek depozytu warto dokładnie zapoznać się z jego regulaminem i wszelkimi dodatkowymi warunkami stawianymi przez banki lub SKOK-i, gdyż nierzadko istotnie wpływają one na atrakcyjność produktu oraz wysokość potencjalnych zysków.

 

1 Comments

  1. Redaktor Wybierarka.plsays:

    Dziś mieliśmy kolejne obniżki. Raiffeisen Polbank, Noble Bank (Lokata na Otwarcie do 5,25%), Getinbank (Lokata na Start do 6%). To te najciekawsze. Cieszą się Ci, którzy zdążyli założyć lokaty ze stałym % przed tymi obniżkami. SK bank zapowiedział również obniżki od 19 i 20 marca na swoich lokatach z oprocentowaniem zmiennym.

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked