Lokaty bankowe – porównanie listopad 2012r.

Lokaty bankowe - porównanie listopad 2012 r.
Lokaty bankowe - porównanie listopad 2012 r.

Listopadowe zestawienie najbardziej atrakcyjnych depozytów bankowych niestety nie prezentuje się zanadto atrakcyjnie. Po licznych podwyżkach, o których w ostatnich tygodniach informowało wiele banków, niemała ich część zdecydowała się na niewielkie obniżki. Powodem takiego stanu rzeczy są prognozowane przez ekspertów obniżki stóp procentowych. Gdzie aktualnie warto zdeponować posiadane środki, by zarobić jak najwięcej?

Lokaty miesięczne

Osoby zainteresowane krótkoterminowymi inwestycjami powinny się zainteresować lokatami miesięcznymi. Zdecydowanie najbardziej atrakcyjna ofertę w tej kategorii przygotował neoBank. Wybierając z jego oferty energoLOKATĘ 1M zarobić można aż 9,00%. Niestety depozyt ten wymaga posiadania rachunku, a maksymalna kwota inwestycji wynosi zaledwie 10 000 złotych. Kolejne miejsce na podium zajmuje Idea Bank i jego Lokata na dobry początek, która przeznaczona jest wyłącznie dla nowych klientów i oferuje oprocentowanie wynoszące 7,50 %. Niestety oferty pozostałych banków nie prezentują się już tak atrakcyjnie – na trzecim miejscu plasuje się Kredyt Bank, w ofercie którego znaleźć można Lokatę terminową proponującą oprocentowanie na poziomie 4,40 %.

Lokaty trzymiesięczne

Jeszcze jakiś czas temu lokaty trzymiesięczne stanowiły najkorzystniej oprocentowane depozyty. Obecnie sytuacja prezentuje się nieco inaczej, jednak mimo wszystko propozycje banków dla tego okresu zapadalności są godne uwagi. Zdecydowanie najbardziej interesująca jest Lokata internetowa na 3 miesiące, którą oferuje Raiffeisen Bank. Decydując się na założenie tego depozytu można oczekiwać oprocentowania wynoszącego 7,00 %. Niestety skorzystanie z oferty wymaga założenia dodatkowo rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego. Nieco mniej, bo 6,75 % zarobić można wybierając Lokatę Pierwszą z oferty Meritum Banku. W tym przypadku również niezbędne jest złożenie wniosku o uruchomienie rachunku osobistego i co więcej oferta przeznaczona jest wyłącznie dla nowych klientów. Ostatnie miejsce na podium zajmuje neoBank i jego energoLOKATA 3M BIS, której oprocentowanie to aż 6,50 %.

Lokaty sześciomiesięczne

W kategorii lokat sześciomiesięcznych warunki proponowane przez poszczególne banki są mocno do siebie zbliżone. Najbardziej atrakcyjne oprocentowanie proponuje obecny również w powyższych kategoriach neoBank. Jego sześciomiesięczna energoLOKATA pozwala zarobić aż 6,60 %. Kolejne miejsce na podium zajmuje Alior Sync i jego Lokata Standardowa. Wybierając ten depozyt z oferty banku oczekiwać mogą oprocentowania na poziomie 6,50 %. Brązowy medal i trzecia lokata przypada w udziale Meritum Bankowi. W ofercie tego banku znaleźć można dwa depozyty, które pozwalają zarobić 6,20 %. Mowa o Lokacie Meritum Zysku w Internecie, która nie wymaga posiadania konta osobistego oraz Lokacie Standardowej Internetowej, która wymaga założenia rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego.

Lokaty dwunastomiesięczne

W kategorii lokat dwunastomiesięcznych najbardziej atrakcyjne warunki proponuje Meritum Bank. W jego ofercie znaleźć można Lokatę Meritum Zysku w Internecie, która nie wymaga posiadania rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego oraz Lokatę Standardową Internetową przeznaczoną dla posiadaczy kont osobistych. Bez względu na to, który produkt wybierzemy zarobimy 6,30 %. Nieco mniej, bo 6,15 % zarobić można wybierając internetową Lokatę terminową z oferty Euro Banku bądź też Lokatę Direct+ Internet z oferty Santander Consumer Banku. Ostatnie miejsce na podium zajmuje po raz kolejny neoBank i jego enrgoLOKATA 12M, która pozwala zarobić 6,10 %.

Dokonując wyboru najkorzystniejszego depozytu warto zwrócić uwagę na to, czy jest on oferowany na warunkach promocyjnych, gdyż one na ogół wymagają spełnienia jednego lub nawet kilku dodatkowych warunków – zwykle jest to konieczność założenia rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego bądź też zdeponowanie na rachunku kwoty mieszczącej się w ściśle określonym przez bank przedziale.

 

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked