Lokaty bankowe – porównanie lipiec 2012r.

Lokaty bankowe - porównanie lipiec 2012r.Rynek lokat bankowych w miesiącu lipcu nie okazał się szczególnie zaskakującym, gdyż większość pozycji rankingowych pozostała bez zmian. Które banki oferują obecnie najbardziej konkurencyjne warunki dla poszczególnych okresów trwania depozytu? Biorąc pod uwagę wyłącznie wysokość oprocentowania proponowanego przez poszczególne banki poniżej prezentujemy najbardziej atrakcyjne lokaty dostępne na rynku.

W przypadku depozytów jednomiesięcznych niewątpliwym liderem jest Idea Bank, w ofercie którego znaleźć można Lokatę z Kuponem VII, na której zarobić można aż 9,00 % w skali miesiąca. Zaletą produktu jest z pewnością brak konieczności posiadania rachunku w Idea Banku. Kolejne miejsce na podium przypada w udziale Eurobankowi i Lokacie Standardowej – o ile zdecydujemy się na jej założenie za pośrednictwem Internetu lub drogą telefoniczną będziemy mogli oczekiwać oprocentowania na poziomie 4,50 %, zakładając ją w placówce zarobimy o 0,10 % mniej. Dokładnie tyle samo, czyli 4,40 % zarobimy zakładając Lokatę eBGŻ oferowaną przez Bank BGŻ. Oferty pozostałych banków są nieznacznie mniej atrakcyjna, jednak bez większych trudności znaleźć można niejeden depozyt oferujący przynajmniej 4,00 %.

W kategorii lokat trzymiesięcznych również niezmiennie od dłuższego już czasu prym wiedzie Lokata Pierwsza oferowana przez Meritum Bank. Skorzystanie z produktu niestety wiąże się z koniecznością założenia dodatkowego rachunku. Osoby które się zgodzą na spełnienie tego wymagania będą mogły zarobić aż 8,50 %. Kilka kolejnych miejsc rankingowych zajmują lokaty neoBanku. Wybierając oferty tej instytucji, takie jak Lokatę Fantastyczna Siódemka zarobimy dokładnie 7,00 %, jednak będziemy musieli założyć również konto. Nieco mniej bo 6,60 %, lecz bez dodatkowych warunków zarobić można na Lokacie Mistrzowski Procent. W tej kategorii również nie będziemy mieli kłopotu ze znalezienie lokaty proponującej przynajmniej 6,00 %.

Klienci gotowi zamrozić swoje oszczędności na nieco dłuższy okres powinni zainteresować się lokatami 6-miesiecznymi. Liderem tej kategorii jest Alior Sync i jego Lokata Standardowa, która pozwala na wypracowanie zysku na poziomie 6,50 %. Kolejne miejsce na podium zajmuje FM Bank i FM Lokata. Depozyt ten oferuje oprocentowanie wynoszące 6,40 % i w przeciwieństwie do lokaty Aliora nie wymaga zakładania rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego. Ostatnie miejsce na podium przypada w udziale Lokacie Standardowej Internetowej, którą znaleźć można w ofercie Meritum Banku. Osoby, które zdecydują się z niej skorzystać zarobią 6,20 %. W poszukiwaniu atrakcyjnych ofert warto zajrzeć również do Toyota Banku i BNP Paribas.

Kolejny segment porównawczy stanowią depozyty dwunastomiesięczne, z których korzystają przede wszystkim osoby zainteresowane długoterminowym oszczędzaniem. Proponowane klientom warunki są w tym przypadku mocno zbliżone do tych na lokatach półrocznych. By zarobić najwięcej warto odwiedzić FM Bank i skorzystać z FM Lokaty, która pozwala zyskać 6,40 %. Nieco mniej proponuje Meritum Bank na Standardowej Lokacie Internetowej (6,30 %), która dodatkowo wymaga założenia rachunku. Dokładnie tyle samo zarobić można na Lokacie Direct+ Internet w Santander Consumer Banku. Ostatnie miejsca na podium zajmuje Meritum Bank i jego Lokata Meritum Zysku w Internecie. Decydując się na jej założenie oczekiwać można zysku na poziomie 6,20 %.

Zaprezentowane powyżej lokaty znalazły się w rankingu tylko i wyłącznie ze względu na wysokość oprocentowania, jakie oferują. Wszelkie dodatkowe warunki stawiane przez banki nie zostały wzięte pod uwagę. Decydując się na skorzystanie z któregokolwiek z zaprezentowanych powyżej depozytów, warto uprzednio dokładnie zapoznać się z regulaminem oraz z tabelą opłat i prowizji, o ile lokata jest sprzedawana w pakiecie z kontem. Wszelkie niezbędne do takiej analizy materiały znaleźć można na stronach internetowych poszczególnych banków.

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked