Lokaty bankowe – porównanie kwiecień 2013r. 

Lokaty bankowe - porównanie kwiecień 2013r.
Lokaty bankowe - porównanie kwiecień 2013r.

Podobnie jak w marcu tak i w kwietniu ranking najwyżej oprocentowanych lokat nie prezentuje się zanadto optymistycznie dla osób, które zainteresowane są bezpiecznym pomnażaniem swoich oszczędności. Kilka najatrakcyjniejszych depozytów bankowych oferuje dziś nieco niższe oprocentowanie. Gorsze warunki proponują również SKOK-i , które nadal zajmują czołowe miejsca w zestawieniach. Gdzie dziś warto zanieść swoje oszczędności, by zarobić najwięcej?

Lokaty miesięczne

Pierwsze miejsce w kategorii lokat miesięcznych niezmiennie zajmuje SKOK Wołomin i jego Lokata Bezpieczna BIS. Jej oprocentowanie uzależnione jest po pierwsze od ilości posiadanych udziałów w kasie oraz posiadania rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego. Proponowane oprocentowanie mieści się w przedziale od 5,80 % do 6,20 %. Nieco niższe oprocentowanie, a dokładnej rzecz ujmując 6,00 % oferuje Idea Bank na swojej Lokacie na Dobry Początek. Co prawda bank nie wymaga uruchomienia dodatkowo rachunku, jednak kwota inwestycji jest ograniczona do zaledwie 10 000 złotych. Ostatnie miejsce w rankingu lokat miesięcznych zajmuje Getin Online. W jego ofercie znaleźć można Lokatę na Start przeznaczoną dla nowych klientów, której oprocentowanie wynosi 5,75 %. Górny limit inwestycji w tym przypadku wynosi 20 000 złotych.

Lokaty trzymiesięczne

W kategorii lokat trzymiesięcznych prym również wiedzie SKOK Wołomin i jego Lokata Bezpieczna BIS, której oprocentowanie wynosi od 6,40 % do nawet 6,80 % w przypadku posiadania przynajmniej 50 udziałów w kasie i rachunku osobistego. By zarobić 5,50 % warto zdecydować się na Lokatę Pierwszą oferowana przez Meritum Bank. W tym przypadku niezbędne jest uruchomienie dodatkowo rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego. Maksymalna kwota inwestycji ustanowiona została na poziomie 20 000 złotych. Nieco mniej, bo 5,00 % proponuje BGŻ Optima na Lokacie Bezkarnej. Niestety w tym przypadku również niezbędne jest uruchomienie dodatkowo rachunku osobistego. Ponadto lokata przeznaczona jest wyłącznie dla nowych klientów i można z niej skorzystać tylko jeden raz.

Lokaty sześciomiesięczne

Chcąc zdeponować swoje oszczędności na okres sześciu miesięcy warto odwiedzić placówkę SKOK-u Wołomin. Dla takiego okresu zapadalności podmiot ten proponuje w najmniej korzystnym wariancie 6,60 %, a w najlepszym równe 7,00 %. Drugie miejsce na podium zajmuje Spółdzielczy Bank Rzemiosła i Rolnictwa (SK Bank). Wybierając z jego oferty eLokatę24 liczyć można na oprocentowanie wynoszące 5,50 %. Co istotne SK Bank nie wymaga posiadania rachunku osobistego i nie stawia jakichkolwiek ograniczeń, co do wielkości inwestycji. Pośród podmiotów bankowych najatrakcyjniejsze warunki proponuje FM Bank. Na swojej sześciomiesięcznej FM Lokacie proponuje 4,20 %. Warunkiem skorzystania z oferty jest jednak posiadanie lub uruchomienie konta.

Lokaty dwunastomiesięczne

Osoby mogące swoje oszczędności zamrozić na okres jednego roku, również powinny zainteresować się ofertą SKOK-u Wołomin, która aktualnie jest bezkonkurencyjna. Roczna Lokata Bezpieczna BIS proponuje oprocentowanie wynoszące nawet 7,30 %. Znacznie niższe oprocentowanie, jednak nadal bardzo atrakcyjne, proponuje także SK Bank na eLokacie24 – wybierając ten produkt z jego oferty liczyć można na 6,00 %. Nieco ponad 4,60 % oferuje z kolei Bank Nordea na Lokacie Dynamicznej, której oprocentowanie w pierwszym miesiącu wynosi 4,00 %, by w dwunastym osiągnąć poziom 8,00 %. Bank nie wymaga posiadania ani zakładania rachunku oszczędnościowego i nie stawia jakichkolwiek ograniczeń inwestycyjnych.

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked