Lokaty bankowe – porównanie czerwiec 2013r.

Lokaty bankowe - porównanie czerwiec 2013r.
Lokaty bankowe - porównanie czerwiec 2013r.

Niskie stopy procentowe sprawiają, że warunki proponowane przez banki osobom zainteresowanym lokowaniem swoich finansowych nadwyżek nie są szczególnie zadowalające. Wciąż najbardziej atrakcyjne warunki proponują depozyty promocyjne, z których skorzystać można tylko jeden raz lub lokaty nakładające na deponentów dodatkowe warunki – konieczność uruchomienie rachunku oszczędnościowego, korzystania z karty itp. Gdzie w dniu dzisiejszym warto założyć lokatę?

Lokaty jednomiesięczne

Najbardziej atrakcyjne warunki deponowania w kategorii lokat jednomiesięcznych proponują Idea Bank oraz Getin Online. Wybierając Lokatę na Dobry Początek z oferty Idea Banku liczyć można na oprocentowanie wynoszące aż 5,50 %. Promocja dotyczy jednak tylko nowych klientów i kwot do 10 000 złotych. W Getin Online liczyć można na 5,50 % i nieco wyższy limit inwestycji – 20 000 złotych. W przypadku Lokaty na Start również możliwe jest tylko jej jednokrotne założenie. Kolejne miejsce w rankingu zajmuje Prosta Lokata oferowana przez BNP Paribas Bank. Depozyt ten oferuje zaledwie 4,00 %, a dodatkowo wymaga posiadania lub uruchomienie rachunku osobistego.

Lokaty trzymiesięczne

Oprocentowanie w przypadku lokat trzymiesięcznych jest nawet jeszcze wyższe, gdyż Getin Online na swym Koncie z Lokatą oferuje 8,00 %. Jak sama nazwa wskazuje uruchomienie lokaty możliwe jest tylko po wcześniejszym uruchomieniu rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego. Niezbędne jest ponadto zadeklarowanie comiesięcznych wpływów w wysokości co najmniej 1 000 złotych oraz wykonanie przynajmniej 2 transakcji kartą debetową. W Noble Banku Lokata na otwarcie (ważna do 17 czerwca, lecz prawdopodobnie zostanie przedłużona) oferuje 5,25 % i podobnie jak w Getin Online oferowana jest w pakiecie z rachunkiem osobistym. Trzecie miejsce na podium zajmuje Lokata Pierwsza, którą znaleźć można w ofercie Meritum Banku.  Jej oprocentowanie wynosi 4,50 %, a maksymalna kwota inwestycji ustanowiona jest na poziomie 20 000 złotych. Warunkiem skorzystania z oferty jest uruchomienie Prostego Konta Osobistego.

Lokaty sześciomiesięczne

Lokaty półroczne niestety nie kuszą już tak wysokim oprocentowaniem, jednak stawiają nieco mniejsze wymagania. Lokata FM PRO z oferty FM Banku kusi oprocentowaniem na poziomie 4,20 %, jednak wymaga uruchomienia rachunku (standardowa Lokata FM bez konta pozwala zarobić 4,10 %). Drugą pozycję w rankingu zajmuje Meritum Bank i jego lokaty internetowe – Lokaty przez Internet. W przypadku tych lokat oprocentowanie wynosi 3,90 %. Tyle samo, bo również 3,90 % zarobią klienci, którzy zdecydują się na Lokatę Be Green z oferty Getin Online, która nie nakłada na zainteresowanych dodatkowych obowiązków.

Lokaty dwunastomiesięczne

W segmencie lokat rocznych najwyżej oprocentowane są internetowe lokaty Meritum Banku wspominane w kontekście lokat sześciomiesięcznych – pozwalają ona na wypracowanie zysku w wysokości 4,00 % brutto. Na nieco ponad 4,00 % liczyć mogą klienci, którzy zainteresują się Lokatą Prezesa z oferty Getin Online oferującą zmienne oprocentowanie (WIBOR 1M + 1 p.p). Proponowana przez FM Bank FM Lokata PRO kusi z kolei oprocentowaniem wynoszącym 3,80 %. Konieczne jest jednak uruchomienie dodatkowo rachunku osobistego lub konta oszczędnościowego.

4 Comments

 1. Jansays:

  Interesująco się przedstawia lokata rentierska w SK Banku, minimum 8 tys., oprocentowanie 5% (12M) lub ponad 6% dla dłuższych okresów (24M, 36M), odsetki wypłacane co miesiąc. Tutaj info.

 2. xemi33says:

  Do mnie dzwonili z Getin Online i oferowali 10% na koncie oszczędnościowym (z gwarancją do 2015?). Warunek: można dopłacać jedynie 200 zł miesięcznie.

 3. pawelsays:

  Jan: w sumie ta oferta w SK Banku no to nawet w miarę jest ciekawa przy tych 8 tys.
  xemi33: trochę mnie zszokowało to 10% na koncie oszczędnościowym, będę musiał to sprawdzić
  ja z kolei mam lokaty w skoku Wołomin nawet na 7.25% uważam ze jest to najwyższa lokata na rynku, byłem trochę niechętny do niej bo zawsze pieniądze lokowałem w banku ale kolega mi ja polecił i się zdecydowałem i wcale nie żałuję bo tak wysokiego oprocentowania nie ma nigdzie

 4. xemi33says:

  Z tym, że ten warunek jest dość niewygodny. Osoba, z którą rozmawiałem, proponowała to jako formę odkładania na komputer czy jakiś inny większy wydatek.
  Dodać mogę, że oferowali mi też inne konto (bez limitów wpłat albo zdecydowanie większymi), lecz z niższym oprocentowaniem. 6% albo 8%? Nie pamiętam dokładnie. Chociaż przy obecnej sytuacji na rynku nie wiem, czy taka oferta jest wciąż możliwa.
  Pozdrawiam serdecznie :)

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked