Lokaty bankowe – porównanie październik 2010r.

Aktualny ranking lokat bankowych
Aktualny ranking lokat bankowych

Zakładając lokatę bankową warto wybrać bank, który oferuje najwyższe oprocentowanie na okres który nam najbardziej odpowiada. Z tego powodu każdy powinien zapoznać się rankingiem aktualnie najwyżej oprocentowanych lokat bankowych na najpopularniejsze okresy.

W październiku nie zaszły wielkie zmiany wśród czołówki, co prawda nie ma w niej niektórych banków, lecz oprocentowanie najlepszej lokaty nie uległo zmianie. Na taką sytuację mają bez wątpienia wpływ dawno niezmieniane już stopy procentowe oraz brak zwiększonego przez banki  zapotrzebowania na gotówkę.


Lokaty na 3 miesiące

Najwyżej oprocentowaną lokatą na 3 miesiące jest Lokata Codzienna w Getin Banku, na której otrzymamy 4,86% netto. Jest to depozyt antybelkowy, minimalna kwota lokaty wynosi 1000zł, zaś maksymalna 15000zł.

Drugie miejsce zajmuje Lokata Optymalna w Open Finance na której otrzymamy niewiele mniej niż na Lokacie Codziennej, bo 4,85% netto (minimalna kwota wynosi 500zł, natomiast maksymalna 15000zł). Kolejne miejsce zajmuje Meritum Bank z oprocentowaniem 4,50% netto (Meritum Zysku w Internecie). Aby założyć tą lokatę potrzebujemy kwotę co najmniej 3000zł i maksymalnie 10000zł.

Wysokie oprocentowanie otrzymamy również na Lokacie z codziennymi odsetkami (4,46% netto, minimalna kwota 1000zł) w Getin Banku, Lokacie Optymalizator II (4,46% netto, minimalna kwota 500zł) w Noble Banku oraz na FM Lokacie z kapitalizacją dzienną (4,20% netto, minimalna kwota 3000zł).

Jak widzimy górę nad tradycyjnymi depozytami wzięły lokaty bez „podatku Belki”. Oferują one dużo wyższe oprocentowanie i w chwili obecnej można stwierdzić, że są to jedyne opłacalne lokaty.

Lokaty na 6 miesięcy

Na okres 6 miesięcy liderów jest dwóch: FM Bank z FM Lokata z kapitalizacją dzienną (minimalna kwota 3000zł) oraz Open Finance z Lokatą Optymalną (minimalna kwota 500zł). Obie oferują nominalne oprocentowanie 5,00% i pozwalają ominąć „podatek Belki”.

Za nimi uplasowały się Lokata z codziennymi odsetkami w Getin Banku (4,86% netto, minimalna kwota 1000zł, internetowa) oraz Lokata Optymalizator w Noble banku (4,86% netto, minimalna kwota 500zł).

Warte uwagi są również Lokata Internetowa z kapitalizacją codzienną (4,60% netto, minimalna kwota 3000zł) oraz lokata Meritum Zysku w Internecie (4,75% netto, minimalna kwota 3000zł) w Meritum Banku, a także Lokata z codziennymi odsetkami w Getin Banku (4,64% netto, minimalna kwota 1000zł, zakładana stacjonarnie).

Lokaty na 12 miesięcy

Spośród wszystkich okresów w rankingu, to właśnie lokaty roczne oferują najwyższe oprocentowanie.

Najwyższe oprocentowanie możemy otrzymać w Meritum Banku na Internetowej lokacie z dzienną kapitalizacją i wynosi ono 5,35% netto, co jest aktualnie bardzo atrakcyjnym oprocentowaniem. Minimalna kwota lokaty wynosi 3000zł, natomiast maksymalna 10000zł.

Na drugim miejscu uplasował się FM Bank z oprocentowaniem wynoszącym niewiele mniej, bo 5,30% netto (minimalne kwota 3000zł), zaś na trzecim lokata Meritum Zysku w Internecie w Meritum Banku, gdzie otrzymamy 5,25% netto (minimalna kwota 3000zł).

Korzystnie oprocentowane są tez lokaty: Lokata z codziennym naliczaniem odsetek w Getin Banku (5,02% netto, minimalna kwota 1000zł), Lokata Optymalizator II w Noble Banku (5,02% netto, minimalna kwota 500zł), Allianz lokata z codziennym zyskiem w Allianz Banku (4,86% netto, minimalna kwota 3000zł), a także Lokata Pracowita w BPH (4,80% netto, minimalna kwota 1000zł).

Jaką lokatę wybrać w październiku?

Na pewno powinniśmy starać się lokować nasze fundusze na jak najdłuższy okres. Kolejnym aspektem ważnym przy wyborze powinno być oprocentowanie. W październiku najwyższe można otrzymać na lokatach omijających konieczność płacenia „podatek Belki”, czyli lokatach antybelkowych i na takich depozytach warto trzymać nasze pieniądze.

Najlepsze lokaty bankowe

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked