Lokaty bankowe – porównanie listopad 2010r.

Lokaty bankowe - porównanie listopad 2010r.
Lokaty bankowe - porównanie listopad 2010r.

W porównaniu do zeszłego miesiąca nie zaszły wielkie zmiany na rynku lokat bankowych. Liderzy pozostali praktycznie niezmienni. Pojawiło się co prawda kilka nowych depozytów, lecz nie wstrząsnęły one znacząco rynkiem.

Według ekspertów taka sytuacja pozostanie przez pewien czas, dopóki RPP nie podniesie stóp procentowych.  Wśród analityków rynku, 12 na 16 uważa, że rada podejmie taką decyzję do końca roku. Co to dla nas oznacza? Oznacza to tyle, że nie warto w tej chwili odkładać naszych środków na depozytach długoterminowych. Należy wybierać lokaty o krótszych okresach, jednocześnie kierując się najwyższym na daną chwilę oprocentowaniem.


Lokaty 3-miesięczne

Wśród lokat 3-miesięcznych najwyższe oprocentowanie oferuje Getin Bank na Lokacie Codziennej. Możemy na niej otrzymać 4,86% netto (minimalna kwota 1000zł), co jest najlepszym wynikiem dla tego okresu. Drugą najlepszą jest Lokata Optymalna w Open Finance, gdzie otrzymamy niewiele mniej, bo 4,85% netto (minimalna kwota 500zł).

Kolejne pozycje zajmują depozyty w Meritum Banku – Lokata Internetowa z dzienną kapitalizacją oraz Lokata Meritum Zysku w Internecie, gdzie otrzymamy odpowiednio 4,60% i 4,50% netto. Warte uwagi też są: Lokata z Codziennymi odsetkami w Getin Banku (4,46% netto), FM Lokata z kapitalizacją dzienną w FM Banku (4,20% netto) oraz Allianz lokata z codziennym zyskiem w Allianz Banku (4,05% netto).

Lokaty 6-miesięczne

Najwyżej oprocentowaną lokatą na 6 miesięcy jest Lokata Optymalna w Open Finance, jednak nie jest ona jedynym liderem, bowiem tyle samo możemy dostać na Lokacie Codziennej w Getin Banku. Oba depozyty są oprocentowane na 5,00% netto. Kolejne pozycje zajmują Lokata z codziennymi odsetkami w Getin Banku (internetowa) oraz Lokata Meritum Zysku w Internecie w Meritum Banku, na których otrzymamy odpowiednio 4,86% i 4,75% netto.

Korzystnie oprocentowanie są także: Lokata Internetowa z dzienną kapitalizacją w Meritum Banku (4,75% netto), Lokata z codziennymi odsetkami w Getin Banku (4,62% netto) oraz Lokata Direct+ Internet w AIG (5,50% brutto).

Lokaty 12-miesięczne

Lokując pieniądze na rok warto udać się do Meritum Banku, gdzie na Lokacie Internetowej z dzienną kapitalizacją możemy otrzymać 5,35% netto. Drugim najkorzystniejszym depozytem jest FM Lokata z kapitalizacją dzienną w FM Banku, która jest oprocentowana na  5,25% netto. Tyle samo oferują Lokata Codzienna w Getin Banku i Meritum Zysku w Internecie w Meritum Banku.

Szukając lokaty na ten okres warto też zainteresować się: Lokatą z Codziennymi odsetkami w Getin Banku (5,02% netto), Allianz lokatą z codziennym zyskiem w Allianz Banku (4,86% netto) oraz Lokatą Pracowitą w Banku BPH (4,80% netto).

Podsumowanie

Jesteśmy w okresie rosnących stóp procentowych, wybierając lokatę starajmy się wybrać najwyżej oprocentowaną, lecz jednocześnie o jak najkrótszym okresie. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że któryś bank podwyższy w  najbliższym czasie oprocentowanie, wybijając się przed konkurencję. Wybierając depozyt warto też zwrócić uwagę na kapitalizację. Obecnie większość depozytów ma dzienną kapitalizacją i omija podatek Belki, lecz niektóre wciąż takiej możliwości nie dają, w wyniku tego ich oprocentowanie jest w rzeczywistości niższe niż podawane przez bank.

Najlepsze lokaty bankowe

1 Comments

  1. lokaty bankowesays:

    Przydałoby się porównanie w formie tabeli.

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked