Gdzie otrzymamy jeszcze oprocentowanie powyżej 7%? 

Niewiele banków oferuje tak wysokie oprocentowanie
Niewiele banków oferuje tak wysokie oprocentowanie

Jeszcze do niedawna znalezienie atrakcyjnie oprocentowanej lokaty nie stanowiło większych trudności. Po ostatnich obniżkach stóp procentowych wiele banków zdecydowało się na znaczne obniżki oprocentowania, dlatego też sytuacja uległa diametralnej zmianie. Oczywiście nie oznacza to, iż na rynku nie są obecnie oferowane depozyty pozwalające zarobić nawet 7,00 %. Znaleźć je można w ofercie przynajmniej kilku banków, jednak najczęściej są to produkty przeznaczone dla nowych klientów lub też wymagające spełnienia szeregu dodatkowych warunków. W którym banku można założyć taki depozyt?

Getin Online
Pierwszym z banków, którym warto się zainteresować jest Getin Online. W ofercie podmiotu znaleźć można Lokatę na Start, której oprocentowanie wynosi aż 7,50 %. Dwumiesięczny depozyt z atrakcyjnym oprocentowaniem przeznaczony jest wyłącznie dla klientów, którzy nie mieli jeszcze okazji z niego skorzystać – niestety możliwe jest to tylko raz. Niestety nie jest to jedyny warunek stawiany przez bank. Istotne są przede wszystkim limity inwestycji – na lokacie takiej nie można zdeponować więcej aniżeli 10 000 złotych. Warto się jednak zastanowić nad skorzystaniem z oferty, gdyż Getin Online nie wymaga posiadania ani też zakładania rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego, a zerwanie lokaty przed upływem terminu nie powoduje negatywnych konsekwencji – bank wypłaci należne odsetki za rzeczywisty okres deponowania.

Idea Bank

Ze względu na fakt, iż Idea Bank to jeden z banków, który najczęściej pojawia się w rankingach najkorzystniej oprocentowanych lokat w jego ofercie znaleźć można aż dwie godne uwagi lokaty. Pierwszą z nich jest Lokata na Dobry Początek, której oprocentowanie wynosi 7,50 %. Jest to miesięczny depozyt, którego założenie nie wymaga uruchomienia dodatkowo rachunku osobistego. Górny limit inwestycji podobnie jak w Getin Online wynosi 10 000 złotych, a zerwanie przed terminem nie skutkuje utratą należnych odsetek. Nieco inne warunki proponowane są na jednodniowej Lokacie Ping-Pong. Jej oprocentowanie wynosi 7,00 %, a maksymalna kwota inwestycji 20 000 złotych. Minusem jest jednak fakt, iż jej założenie jest możliwe tylko po wcześniejszym uruchomieniu rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego pochodzącego z oferty Idea Banku.

Raiffeisen Bank

W ofercie Raiffesisen Bank Polska znaleźć można z kolei trzymiesięczną Lokatę Internetową, która pozwala na wypracowanie zysku w wysokości 7,00 % brutto. Minimalna kwota lokaty wynosi 3 000 złotych, natomiast maksymalna 10 000 złotych. Produkt oferowany jest jednak w ramach promocji, która potrwa jedynie do 28 lutego 2013 roku. By wziąć w niej udział niezbędne jest złożenie wniosku o otwarcie Lokaty Terminowej, Konta Osobistego Comfort Direct oraz elektronicznych kanałów dostępu. W przypadku spełnienia dodatkowych warunków stawianych przez bank oczekiwać można miesięcznej premii w wysokości 10 % wartości bezgotówkowych transakcji (max 100 złotych w całym okresie trwania promocji). Bank kusi również możliwością wygrania iPad-ów przez osoby aktywnie korzystające z wydanej do rachunku karty.

Noble Bank

Bardzo atrakcyjna lokatę znaleźć można również w ofercie Noble Banku. Oferowana przez podmiot trzymiesięczna Lokata na Otwarcie pozwala na zarobienie 7,00 %, jednak w jej przypadku limity inwestycji są znacznie atrakcyjniejsze – minimalna kwota lokaty to 50 000 złotych, natomiast maksymalna 100 000 złotych. By móc z niej skorzystać trzeba uprzednio zdecydować się na otworzenia rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego. Miesięczna opłata za jego prowadzenie wynosi 99 złotych, jednaka może ona zostać zniesiona w przypadku, gdy jeden z poniższych warunków zostanie spełniony: miesięczne wpływy na rachunek w kwocie minimum 12 000 złotych, suma inwestycji jednorazowych (z wyłączeniem lokat terminowych) wynosząca przynajmniej 100 000 złotych, kwota depozytów wynosząca minimum 300 000 złotych, kredy hipoteczny na kwotę min. 500 000 złotych, aktywny produkt regularnego oszczędzania z miesięczna składką w kwocie 1 000 złotych lub miesięczna suma transakcji bezgotówkowych na kwotę minimum 3 000 złotych.

Inne banki

Bank Pocztowy oferuje swoim klientom trzymiesięczną Lokatę Gigant z oprocentowaniem wynoszącym 7,00 %, jednak stawia warunek, którym jest przystąpienie do Ubezpieczenia na życie i dożycie „Światowi Giganci”. Nieco więcej, bo 7,50 % zarobić można zakładając Lokatę Rekomendacyjną w Alior Sync, jednak niezbędne jest przyciągniecie do banku znajomego (niebędącego dotychczas klientem banku), który również zdecyduje się na uruchomienie depozytu. Promocyjną lokatę na 6 miesięcy, która pozwala zarobić 10 % oferuje Toyota Bank, jednak wymaga uruchomienia rachunku osobistego i aktywnego korzystania z wydanej do niego karty debetowej.

Przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z któregokolwiek z powyższych produktów warto dobrze się zastanowić, gdyż spełnienie stawianych przez banki warunków nierzadko może okazać się bardzo kosztowne. Warto też pamiętać o tym, by wnikliwie przestudiować regulaminy promocji oraz tabele opłat i prowizji.

 

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked