Lokaty w PBP już mniej atrakcyjne

Polski Bank Przedsiębiorczości
Polski Bank Przedsiębiorczości

O Polskim Banku Przedsiębiorczości, który dotychczas obsługiwał klientów korporacyjnych, samorządy i przedsiębiorców, mieliśmy okazję pisać jakiś czas temu w kontekście pierwszej lokaty oferowanej osobom fizycznym – Lokacie Spinającej. Atrakcyjne warunki, jakie do niedawna oferował bank niestety są już przeszłością, gdyż w ostatnich dniach zadecydował on o obniżce oprocentowania. Jak po zaprowadzonych zmianach prezentuje się tabela oprocentowania? Czy nadal warto zainteresować się ofertą PBP?

Jeszcze niedawno oprocentowanie proponowane na Lokacie Spinającej mieściło się w przedziale od 3,50 % do 6,60 % i czyniło depozyt jednym z najbardziej atrakcyjnym na rynku. Po zaprowadzonych obniżkach oferta stała się znacznie miej atrakcyjna. W przypadku dwóch najkrótszych okresów, a więc lokaty tygodniowej i dwutygodniowej oprocentowanie pozostało niezmienione i wynosi odpowiednio 3,50 % i 4,00 %. Jeszcze kilka dni temu wybierając lokatę o okresie zapadalności wynoszącym jeden miesiąc zarobić można było 5,70 %, dziś jest to 5,45 %. Oprocentowanie dla depozytu dwumiesięcznego wynosiło 6,10 %, podczas gdy aktualnie wynosi zaledwie 5,85 %. Najwyżej oprocentowana, trzymiesięczna lokata kusiła oprocentowaniem na poziomie 6,60 %, aktualnie jest to zaledwie 6,10 %. Na depozycie sześciomiesięcznym zarobić można było 6,50 % – aktualnie 6,20 %. Wybierając dwa najdłuższe okresy (9 i 12 miesięcy) liczyć można było na oprocentowanie w wysokości 6,30 %, po zaprowadzonych zmianach spadło ono w obu przypadkach do 6,00 %.

Parametry Lokaty Spinającej

Założenie Lokaty Spinającej nie wymaga posiadania ani też składania wniosku o uruchomienie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego – niewątpliwie jest to zaleta produktu. Mówiąc o zaletach warto wspomnieć również o wygodnej, internetowej formie uruchomiania lokaty oraz dogodnych terminach lokowania. Minimalna kwota inwestycji wynosi standardowo 1 000 złotych. Górny limit nie został ustalony, dlatego też zdeponowanie znacznej kwoty nie stanowi najmniejszego problemu i nie wymaga dzielenia środków pomiędzy kilka depozytów. Odsetki kapitalizowane są na koniec zapisanego w umowie okresu. W przypadku zerwania lokaty przed tym terminem należy się liczyć z faktem, iż wszelkie należne odsetki zostaną utracone, a na rachunek posiadacza, z którego dokonał przelewu na lokatę, zostanie zwrócony tylko zainwestowany kapitał. Istotny jest również fakt, iż bank dopuszcza możliwość założenia do 10 lokat przy złożeniu tylko jednego wniosku.

Więcej szczegółów na temat produktów, w tym regulamin oraz instrukcje dotyczące zakładania lokaty znaleźć można w oficjalnym serwisie internetowym Polskiego Banku Przedsiębiorców.

 

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked