Lokata Wyjątkowa w Polbanku

Polbank logo
Polbank

Ostatnimi czasy Polbank EFG stworzył nową, bardzo kuszącą ofertę dla swoich klientów, którzy posiadają Mistrzowskie Konto Osobiste bądź Rachunek Bankowości Osobistej. Oczywiście chodzi nam o nic innego jak o Lokatę Wyjątkową, której obecne oprocentowanie sięga nawet 7,25 procenta w skali roku! Niemożliwe? A jednak.

Jeśli otworzymy Lokatę Wyjątkową w okresie od 1 lipca bieżącego roku do 31 sierpnia bieżącego roku, to oprocentowanie dla kwot równych lub mniejszych 100 tysiącom złotych będzie wynosiło 7,25 procenta w rocznej skali, natomiast dla kwot powyżej 100 tysięcy do 500 tysięcy złotych, oprocentowanie w skali rocznej zmieni się na 7,5 procenta. Natomiast jeżeli chodzi o wymagania względem wpłacanej kwoty, Polbank wymaga od nas minimalnej wpłaty na Lokatę Wyjątkową w wysokości 10 tysięcy złotych, natomiast maksymalnie możemy wpłacić 500 tysięcy złotych.


Oprocentowanie Lokaty Wyjątkowej jest stałe, więc możemy być pewni naszych 7,25 procenta w skali roku. Jeśli jednak chodzi o kapitalizację odsetek następuje to na koniec okresu trwania lokaty, co oznacza, że nie unikniemy obowiązkowego podatku od dochodów z lokat. Lokatę Wyjątkową zakładamy na pięć miesięcy, a dokładnie, jak podaje Polbank, na 153 dni.

Na Lokacie Wyjątkowej możemy wpłacać tylko te środki, których nie gromadziliśmy na innego rodzaju rachunkach depozytowych w Polbanku, dokładnie na dzień 31 maja bieżącego roku. Pieniądze ulokowane w depozytach Polbanku są objęte gwarancją tak jak we wszystkich bankach w naszym kraju, z tą jednak różnicą, że Polbank gwarantuje pieniądze dzięki Hellenic Deposit & Investment Guarantee Fund w skrócie HDIGF co jest polskim odpowiednikiem Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Dzieje się tak ponieważ Polbank EFG działa jako oddział banku greckiego EFG Eurobank Ergasias SA.

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked