Lokata urodzinowa w Polbanku

Polbank logo
Polbank

Urodziny trzeba świętować z hukiem. Z takiego założenia wychodzą ostatnio banki, starając się wykorzystać tą okazję do zdobycia nowych klientów. Haczykiem są oczywiście atrakcyjne oferty. Najłatwiej przyciągnąć duży kapitał obcy przez obietnice dużych zwrotów, dzięki wysokiemu oprocentowaniu.

Nie wiadomo, czy Polbank nie zwrócił uwagi na konkurentów, czy po prostu 5,5 procenta w skali roku to wszystko, na co stać placówkę, ale Lokata Urodzinowa wcale nie wyróżnia się na tle innych dostępnych na rynku ofert.

Piąte urodziny, pięciomiesięczna lokata i 5,5 procenta zwrotu. Tak reklamuje swoje usługi Polbank. Liczby rzeczywiście pasują do siebie, ale nie specjalnie przyciągają potencjalnych inwestorów. Na rynku już kilka firm oferuje więcej niż sześć procent na lokacie, co stawia wielką urodzinową ofertę Polbanku w niezbyt dobrym świetle.


Stosunkowo niskie oprocentowanie to jednak nie wszystko co czeka klientów. Żeby wszystko do siebie pasowało pod względem wizualnym, minimalny kapitał, jaki możemy wnieść do depozytu to pięć tysięcy złotych. Natomiast najbardziej możni kontrahenci mogą ulokować nawet pięć milionów polskich złotych.

Aby było jeszcze ciekawiej, oferta urodzinowej lokaty skierowana jest wyłącznie do posiadaczy konta w Polbanku lub klientów je zakładających. Nie jest to jednak rachunek bezpłatny, bo najgorsze konto, które obsługuje promocyjną lokatę to Mistrzowskie Konto Osobiste. Wyżej od niego znajduje się już tylko Rachunek Bankowości Elektronicznej. Oba warianty są oczywiście płatne i bank podczas naszego teoretycznego oszczędzania będzie pobierał prowizje za ich prowadzenie. Trzeba przyznać, że niezbyt to korzystne dla klientów zainteresowanych wyłącznie lokatą.

Wszystkie to wyliczenia nie są zbyt zachęcające, ale pewnie lojalni klienci nie będą mieli nic przeciwko Lokacie Urodzinowej. Obecnych klientów Polbanku może jednak zrazić nie tyle stosunkowo niskie oprocentowanie, co brak codziennej kapitalizacji odsetek. Oznacza to tyle, że od zarobionego kapitału będziemy musieli zwrócić jeszcze tak zwany „podatek Belki”.

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked