Wyższe oprocentowanie Dobolokaty w PKO BP

PKO BP logo
PKO BP

Rywalizacja na rynku krótkoterminowych lokat nabiera rumieńców. Oferty najlepszych banków przebijają się nieustannie, a kolejne placówki chcą znaleźć się w czołówce rankingów. Dzięki ostatnim podwyżkom bardzo korzystnie prezentuje się oferta PKO BP, dostępna wyłącznie dla klientów korzystających z bankowości elektronicznej Inteligo. Dobolokata nie przebija całej konkurencji, ale pozwala bezpiecznie pomnażać swoje oszczędności na korzystnych warunkach.

Produkt dostępny wyłącznie w Inteligo dla posiadaczy rachunku oszczędnościowego od dawna był ciekawą propozycją inwestycji, ale oprocentowanie lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek nie zachęcało do podpisywania umowy z bankiem. Należy jednak pamiętać, że bezsprzecznym atutem Dobolokaty jest naliczanie odsetek bezpośrednio na konto oszczędnościowe, na którym dalej zarabiamy (od 3,10 do 4,20% w skali roku).


Podwyżki oprocentowania Dobolokaty sięgnęły całej oferty. PKO BP ciekawsze warunki przewidział zarówno dla klientów na 1, 3 i 6-miesięczne depozyty. Jak nie trudno się domyślić, największy przyrost zanotowała 90 dniowa lokata, ciesząca się największym zainteresowaniem inwestorów.

Od 1 lipca bieżącego roku, zakładając depozyt z dzienną kapitalizacją odsetek za pośrednictwem Inteligo, zarobimy od 3,70% do 4,45% netto w skali roku (odpowiednio 4,57-5,49% jak na zwykłej lokacie, z podatkiem Belki). Najmniej otrzymają klienci podpisujący umowę na jeden miesiąc, najwięcej – na pół roku. Jednak najbardziej interesującym wariantem jest depozyt 3-miesięczny. Podwyżka oprocentowania wyniosła tutaj 0,35% i aktualnie gwarantowane zarobki to 4,20% z dzienną kapitalizacją odsetek.

Podstawowe wymagania stawiane przed klientami decydującymi się na Dobolokatę nie różnią się znacznie od innych banków. Internetowi klienci PKO BP muszą mieć minimum 1000 złotych żeby założyć depozyt, a maksymalnie 20 tysięcy złotych przy jednej umowie. Istnieje możliwość automatycznego odnawiania Dobolokaty, na warunkach dostępnych w dniu przedłużania.

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked