Nowe lokaty z funduszem w PKO BP

Nowe logo PKO BP
Nowe logo PKO BP

Tradycyjne lokaty przestają być atrakcyjną propozycją dla inwestorów. Oprocentowanie oferowane przez banki nie jest wysokie, a dodatkowo konieczność płacenia 19-procentowego podatku fatalnie wpływa na osiągany zysk. Dlatego kolejna placówka zdecydowała się wprowadzić do wachlarza swoich usług lokatę połączoną z funduszem inwestycyjnym. PKO BP bezpośrednio konkuruje z Lokatą Superduet Millenium Banku.

Depozyty bankowe są powszechnie uważane za jeden z najpewniejszych sposobów pomnożenia swoich oszczędności. Jednak wystarczy kilka prostych obliczeń, by przekonać się, że tradycyjna lokata przyniesie minimalne korzyści finansowe. Dlatego taka oferta jest nowe lokaty z funduszem w PKO BP czy Milenium Bank mają szansę dużego powodzenia. Oczywiście wśród klientów, którzy są zdecydowani na ryzyko.


Tak jak w przypadku konkurencji, również w PKO BP minimalny budżet, z jakim można rozpocząć pomnażanie swoich oszczędności to 2000 złotych. Połowa tej kwoty trafia na lokatę, a druga część na fundusz inwestycyjny. Nawet wybór teoretycznie najbezpieczniejszej opcji (subfundusz Zrównoważony Plus) jest związany z ryzykiem utraty części kapitału. Wszystko zależy od powodzenia działań giełdowych bankowców PKO.

Lokata z funduszem jest mimo wszystko kuszącą propozycją. Już pierwsza forma oszczędzania obiecuje niemałe zyski. Depozyt 12-miesięczny gwarantuje 6,66% w skali roku, a 6-miesięczny 5,55%. U bezpośredniej konkurencji (Lokata Superduet w Millenium Bank)warunki są jednak odrobinę korzystniejsze – odpowiednio 7% i 6,25%.

Kluczowy wpływ na opłacalność nowej oferty PKO BP mają fundusze inwestycyjne. Klient na początku współpracy musi podjąć decyzję o wyborze jednego z subfunduszu – PKO Akcji Plus lub PKO Zrównoważony Plus. Główne kryterium to ryzyko, na jakie może sobie pozwolić inwestor. Przy pierwszej opcji kapitał zostanie przeznaczony na akcje dobrze zapowiadających się spółek. Fundusz zrównoważony oferuje natomiast dużo mniejsze zyski, ale pieniądze powędrują na bezpieczne obligacje i akcje najpewniejszych spółek na GPW.

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked