Nowe lokaty w ofercie PKO BP – Parzysta i Nieparzysta

PKO BP logo
PKO BP

Oferta depozytowa Banku PKO BP nigdy nie należała do szczególnie atrakcyjnych, jednak bank stara się zmienić nieco tą sytuację. W ostatnich dniach jego oferta została wzbogacona o dwa nowe produkty depozytowe – Lokatę Parzysta i Nieparzystą przeznaczone na nowych środków. Ile zarobić można wybierając jeden z nowych depozytów z oferty PKO BP?

Nowe lokaty dostępne w ofercie banku charakteryzuje dość interesująca formuła 3 w 1. Zarówno lokata parzysta jak i nieparzysta podzielone są na trzy okresy których dotrzymanie wiąże się z określoną stawką oprocentowania. Lokata Parzysta to dwunastomiesięczny depozyt z okresami 2+4+6. Kończąc oszczędzanie po upływie dwóch miesięcy liczyć można na oprocentowanie wynoszące 3,70 % (dla kwoty do 19 999,99 zł), 3,90 % (dla kwoty od 20 000,00 zł do 49 999,99 zł) lub 4,10 % (dla kwoty od 50 000 zł). W przypadku chęci utrzymywania środków przez kolejne miesiące oprocentowanie wzrasta odpowiednio do 4,20 %, 4,40 % lub 4,60%. Na zdecydowanie najwięcej liczyć mogą klienci, którzy zdecydują się dotrzymać termin umowy do końca – wówczas wysokość oprocentowania wynosi odpowiednio 4,70 %, 5,00 % oraz 5,20 %. Dokładnie taka sama zasada dotyczy dziewięciomiesięcznej Lokaty Nieparzystej, jednak ze względu na jej krótszy okres oprocentowanie w każdym z zaprezentowanych powyżej przypadków jest niższe o 0,20 %. By stać się posiadaczem jednej z lokat wystarczy odpowiedni wniosek oraz kwoty 1 000 złotych.

Mimo interesującej formy pozwalającej na częściowe wypłaty środków w trakcie trwania lokaty nowe produkty oszczędnościowe Banku PKO nie są szczególnie atrakcyjne – znalezienie o wiele wyżej oprocentowanych depozytów nie stanowi obecnie najmniejszego problemu. Szczegółowy regulamin oraz dodatkowe informacje znaleźć można na oficjalnej stronie internetowej Banku PKO.

 

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked