Nowa lokata z pakietem inwestycyjnym w PKO BP na 8%

PKO BP logo
PKO BP

Bank PKO BP wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów poszukujących atrakcyjnie oprocentowanych lokat wzbogaconych o produkt inwestycyjny pozwalający osiągnąć ponadprzeciętne zyski włączył kilka dni temu taki właśnie produkt do swojej oferty. Trzymiesięczna lokata z produktem strukturyzowanym, z którego zysk jest uzależniony od ceny ropy naftowej oferuje atrakcyjne warunki i szanse na niemałe zyski.  Ile można zarobić wybierając taką lokatę z oferty PKO BP?

Konstrukcja produktu jest bardzo prosta. Wpłacane przez klienta środki w minimalnej kwocie 5 000 złotych dzielone są na dwie równe części. Połowa inwestowana jest w trzymiesięczną lokatę terminową, o oprocentowaniu wynoszącym 8,00 % w skali roku, natomiast druga część w 2,5 letnią lokatę strukturyzowaną ze 100 % gwarancją kapitału, z której zysk uzależniony będzie od ceny ropy naftowej. Oprocentowanie lokaty w okresie subskrypcji, a więc do 30 marca bieżącego roku wynosi 3,00 % brutto w skali roku. Zysk jaki zostanie wypłacony klientowi po upływie okresu zapadalności z lokaty strukturalnej maksymalnie wynieść może 74,99 %!

Od czego zależy zysk? Jeśli w okresie od 3 kwietnia bieżącego roku do 26 września 2014 roku cena ropy naftowej (cena ropy typu Brent notowanej na giełdzie w Londynie ICE Futures Europe) nigdy nie będzie wyższa lub równa niż 175 % wartości początkowej w dniu 3 kwietnia 2012 roku, klient otrzymuje zainwestowane środki powiększone o 100 % wzrostu ceny ropy naftowej ustalonej na dzień 26 września 2014 roku. Jeżeli w analogicznej sytuacji cena ropy będzie wyższa bądź równa 175 % początkowej wartości odsetki za okres trwania lokaty wyniosą od 20 do 25 % (8,00 % – 10,00 % w skali roku). Z kolei w sytuacji, gdy cena ropy nigdy nie będzie wyższa lub równa barierze wynoszącej 175 % klient otrzymuje jedynie zwrot zainwestowanych środków.

Ze względu na brak gwarancji osiągnięcia zysku warto dobrze zastanowić się nad zainwestowaniem własnych oszczędności w taki produkt, zwłaszcza, iż okres trwania lokaty ustrukturyzowanej to aż 2,5 roku. Przed podjęciem decyzji warto zapoznać się z dokładnym regulaminem produktu oraz przede wszystkim warunkami wypłaty odsetek. Wszystkie niezbędne informacje dostępne są na oficjalnej stronie internetowej PKO BP.

 

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked