Nowa 9-miesięczna Lokata Progresja w PKO BP

PKO BP logo
PKO BP

Depozyty oferowane przez bank PKO nie należą do najatrakcyjniejszych na rynku, jednakże w ostatnim czasie bank zdecydował się na wprowadzenie do oferty produktu oszczędnościowego, który ma zainteresować potencjalnych klientów atrakcyjnym oprocentowaniem. W ofercie banku pojawiła się bowiem w ostatnim czasie zupełnie nowa lokata – Lokata Progresja 9M, która zachęca do długotrwałego lokowania nadwyżek środków finansowych. Na jakie warunki liczyć mogą klienci, którzy zdecydują się na jej założenie? Czy rzeczywiście oprocentowanie jest korzystne?

Oprocentowanie Lokaty Progresja jest stale, aczkolwiek w każdym miesiącu stopa procentowa jest inna. W pierwszym miesięcy liczyć można na jedynie 0,50 %, w kolejnych oprocentowanie wzrasta do 1,50 %, 2,50 %, 3,50 %, 4,50 %, 5,50 %, 6,50 %, 7,50 %, by w ostatnim, dziewiątym miesiącu osiągnąć poziom 9,00 %. Odsetki kapitalizowane są każdego miesiąca, dlatego też wycofanie środków przed upływem dziewięciu miesięcy nie wiąże się z utrata całości odsetek, a jedynie tej części, która nie została jeszcze skapitalizowana w danym miesiącu. Mimo wysokiego oprocentowanie w kilku ostatnich miesiącach lokata nie jest szczególnie atrakcyjna. Jej efektywne oprocentowanie wynosi maksymalnie 4,56 %. Znalezienie znacznie bardziej atrakcyjnie oprocentowanych depozytów nie stanowi większej trudności.

Minimalna kwota depozytu to zaledwie 1 000 złotych, co uznać można za zaletę. Plusem jest również miesięczna kapitalizacja, która wpływa nieco na atrakcyjność lokaty, jednak nie na tyle, by stała się ona często wybieranym produktem. Prowadzenie i otwarcie lokaty są bezpłatne, jednak za pozostałe czynności związane z obsługą rachunku bank może pobierać opłaty. Warto zatem dobrze zapoznać się z tabelą opłat i prowizji. By stać się posiadaczem lokaty Progresja 9M trzeba przede wszystkim dysponować wymaganą kwotą 1 000 złotych. Założenie depozytu możliwe jest za pośrednictwem bankowości elektronicznej iPKO, jak również w każdym oddziale i w agencjach PKO Banku Polskiego.

 

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked