Bank Pekao SA – lokaty

W porównaniu do innych banków lokaty bankowe w Pekao SA wypadają co najmniej słabo. Ich oprocentowanie jest niestety dość niskie.

Pierwszą oferowaną lokatą jest lokata internetowa „E-lok@ta”. Jej oprocentowanie jest niskie, w granicach inflacji, dlatego niekoniecznie nawet na takiej lokacie możemy de facto zyskać. Jej zaletą jest jednak prostota z jaką możemy ją założyć oraz jej okres, bo mamy do wyboru kilka dogodnych i dość zróżnicowanych. Jej oprocentowanie zależy też od kwoty jaką wpłacamy, jednak przy wysokich kwotach (powyżej 100tys zł) i rocznym okresie mogło by wynosić więcej niż marne 3,5%.
Bank Pekao SA lokaty Kolejną jest lokata „standardowa”. Do jej założenia wymagana jest niewielka kwota i może być w różnych walutach. Jej oprocentowanie jest po prostu mizerne. Wynosi od 1% (przy lokacie jednomiesięcznej) do 2,75% (przy lokacie trzyletniej i kwocie powyżej 100tys zł). Jeśli ktoś chce ulokować swoje pieniądze i oczekuje dość wysokiego oprocentowania to ta lokata nie jest zdecydowanie dla niego.

Zdecydowanie najlepszą lokatą w banku Pekao SA jest lokata progresywna. Jej oprocentowanie rośnie przez cały okres jej trwania i wynosi od 2,10% (w pierwszym miesiącu) do 7,5% (w ostatnim miesiącu). To oprocentowanie jest lekką sztuczką marketingową, ale w porównaniu do innych lokat w Pekao jest trochę wyższe i średnio wynosi 4%.

Ostatnią lokatą w Pekao jest lokata negocjowana. Jej oprocentowanie sami negocjujemy z bankiem. Minimalna kwota takiej lokaty wynosi 5000zł. Wygodny jest na pewno jej okres, gdyż może ona trwać od 2 dni aż do roku.

Innymi ciekawymi lokatami są rentierska i overnight. Są jednak przeznaczone dla klientów poszukujących konkretnych rozwiązań i mogących ulokować spore kwoty pieniędzy.

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked