Lokata noworoczna w Multibanku

Multibank logo
Multibank

Jeśli myślimy o ulokowaniu w najbliższym czasie większej sumy pieniędzy, powinniśmy zainteresować się nową ofertą MultiBanku. Wprowadził on bowiem krótko trwającą promocję, dzięki której możemy założyć lokatę na trzy miesiące z oprocentowaniem wynoszącym 5,5 procenta w skali roku. Nie jest to zła oferta, ale trudno oczekiwać zmasowanych odwiedzin placówek MultiBanku.

Klienci decydujący się na lokatę noworoczną muszą się jednak spieszyć. Atrakcyjna promocja trwa tylko do końca stycznia 2011 roku, a rozpoczyna w dziesiąty dzień nowego roku. Ale korzystne warunki są obarczone niemałymi wymaganiami, które trzeba spełnić chcąc założyć lokatę w MultiBanku.


Po pierwsze całą kwotę, jaką będziemy chcieli ulokować, musimy wpłacić na już istniejące lub nowe konta w tej placówce. Oznacza to tyle, że klient chcący skorzystać z promocji noworocznej musi posiadać „wolne” fundusze. I to nie małe, bo minimalny kapitał, jakie można wnieść na lokatę to 100 tysięcy złotych. Nie ma możliwości oszczędzania z MultiBankiem dysponując mniejszą kwotą. Zadowoleni na pewno będą najbardziej zamożni klienci. Dla nich bank przewiduje ograniczenie dopiero przy milionie polskich złotych.

Warunkiem skorzystania z promocji jest również posiadanie MultiKonta Aquarius lub założenie takowego w MultiBanku. Dopiero od tego momentu możemy przystąpić do procedury zakładania noworocznej lokaty. To znaczy wpłacić minimum 100 tysięcy na nasz rachunek i przeznaczyć go na ulokowanie przez bankierów.

Oprocentowanie 5,5 procentowe nie jest najniższym na rynku, ale u konkurencji można pomnożyć majątek o 6, a nawet 7 procent w ciągu roku. Tak jak między innymi w Open Finance, Getin Banku, Idea Banku i SKOK. Do tego dochodzą takie ograniczenia jak konieczność założenia rachunku osobistego oraz wpłata nowego kapitału w wysokości minimum 100 tysięcy. Nie możemy więc skorzystać z naszych oszczędności na koncie w MultiBanku. To spore utrudnienie dla aktualnych klientów, a potencjalni zainteresowani mogą zniesmaczyć się koniecznością zakładania nowego konta osobistego.

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked