Zmiany w Meritum – koniec Powitalnej, początek Lokaty Pierwszej

Meritum Bank logo
Meritum Bank

Oferowana przez Meritum Bank Lokata Powitalna przez bardzo długi czas była jedna z najlepszych lokat bankowych dostępnych na naszym rynku. W większości rankingów depozytów bankowych oferowane przez bank 6,83 % netto nie miało poważniejszej konkurencji. Niestety Lokata Powitalna wraz z początkiem roku zniknęła z oferta banku. Jej miejsce zajął nowy depozyt – Pierwsza Lokata. Jakie obecnie warunku promenuje Meritum Bank?

Zmiany w ofercie podyktowane były przede wszystkim planowanymi w niedalekiej przyszłości zmianami w ordynacji podatkowej i tym samym wyeliminowaniem z rynku lokat z codzienna kapitalizacją odsetek. Klienci, którzy zdecydują się na założenie Lokaty Pierwszej nie powinni się owej zmiany obawiać, gdyż depozyt ten nie jest depozytem codziennym, a kapitalizowanym na koniec okresu. Wysokość oprocentowania środków zdeponowanych na Pierwszej Lokacie uzależniona jest od ich wielkości. W przypadku niewielkich kwot, mieszczących się w przedziale od 500 do 5 000 złotych bank zaoferuje nam 8,5 %. Gdy nasz wkład będzie większy od 5 000, jednak mniejszy niż 10 000 wówczas otrzymamy jedynie 7,00 %. Wszystkie pozostałe kwoty obowiązuje oprocentowanie wynoszące zaledwie 5,00 %. Jak nietrudno zauważyć opłacalne jest jedynie zdeponowanie kwoty nie większej niż 5 000 złotych. W pozostałych przypadkach znalezienie znacznie korzystniejszych lokat nie stanowi najmniejszego problemu.

By stać się posiadaczem Pierwszej Lokaty należy wcześniej zdecydować się na założenie Konta Zarabiającego. Dopiero po zalogowaniu się do systemu bankowości internetowej będziemy mogli wypełnić wniosek o uruchomienie takiego depozytu. Lokatę Pierwszą będziemy mogli założyć jedynie w okresie 1 miesiącu od złożenia wniosku. Niestety bank ogranicza ilość posiadania takich depozytów do zaledwie jednego. Konieczność zakładania konta jest niewątpliwie wadą, jednakże na jego korzyść przemawiają przede wszystkim stosunkowo niskie opłaty oraz zwrot 4,00 % miesięcznych wydatków na paliwo. Szczegółową tabelę opłat i prowizji oraz regulamin depozytów zakładanych w Meritum Banku znajdziemy na oficjalnej stronie internetowej banku.

 

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked