Spadek oprocentowanie lokat 3-miesięcznych w Meritum Banku

Meritum Bank logo
Meritum Bank

Decyzja Ministerstwa Finansów dotycząca naliczania podstaw opodatkowania, która od lipca ukróci nieco proceder omijania tak zwanego podatki Belki, odbiła się już na ofercie niektórych banków. Pierwszy z szeregu wystąpił Meritum Bank, który obniżył oprocentowanie swoich krótkoterminowych lokat.

Oferty depozytów w Meritum Banku od początku roku nie cieszą się zbyt dużym zainteresowaniem władz placówki. Ostatnia promocja mogąca przyciągnąć klientów zakończyła się pod koniec stycznia i od tamtego czasu na próżno szukać ciekawej alternatywy do wysokooprocentowanych lokat krótkoterminowych konkurencji. Teraz na dodatek odsetki będą jeszcze niższe niż dotychczas.


Trzymiesięczna lokata podczas trwającej do 25 stycznia promocji oferowała aż 5,3 procenta w skali roku. Była to jednak z lepszych propozycji na rynku depozytów, ale zainteresowanie klienci muszą obejść się smakiem. Meritum Bank nie tylko bezpowrotnie pożegnał się z taką usługą, ale obniżył standardowe stawki.

Obecnie oprocentowanie wynosi 4,83% dla klientów będących w posiadaniu rachunku osobistego w tym banku oraz 4,75% dla pozostałych osób, które nie zamierzają wiązać się z Meritum dodatkowymi umowami na produkty bankowe. Trzeba przyznać, że to niezbyt kuszące ograniczenie.

Minimalna kwota, jaką można wpłacić na trzymiesięczną lokatę to, podobnie jak w trakcie trwania promocji, 3 000 złotych. Dzienna kapitalizacja odsetek została zachowana. Jednak żeby całkowicie uniknąć jego płacenia, maksymalny budżet na jeden depozyt wynosi 10 000zł. Klient indywidualny może jednak założyć dowolną ich ilość, dlatego kwota inwestycji jest praktycznie nieograniczona. Zostanie jedynie podzielona na części.

Z dosyć miłą niespodzianką spotkają się klienci, którzy z jakiegoś powodu będą zmuszeni wcześniej przerwać depozyt. Meritum Bank nakłada bowiem karę jedynie 50 złotych, bez utraty dotychczasowych odsetek. Inwestując 10 000zł już po 37 dniach zarobek przerośnie kwotę za zerwanie umowy.

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked