Polisolokata w Meritum Banku na „6,3%”

Meritum Bank logo
Meritum Bank

W ofercie Meritum Banku do niedawna znaleźć można była wiele atrakcyjnych depozytów o różnych okresach zapadalności, jednak po zaprowadzonych w ostatnich tygodniach obniżkach oferta nie prezentuje się już tak atrakcyjnie. Poza Lokatą Pierwszą, która oferuje oprocentowanie na poziomie 6,50 %, trudno znaleźć ofertą z oprocentowaniem wynoszącym przynajmniej 6,00 %. W ostatnich dniach to się jednak zmieniło, gdyż do oferty włączono Polisolokatę Meritum, która kusi oprocentowaniem na poziomie 6,30 %. Czy rzeczywiście warunki są tak atrakcyjne?

Zaletą produktów, które łączą w sobie cechy polisy na życie oraz lokaty bankowej jest możliwość uniknięcia podatku od zysków kapitałowych. Mimo wielu zapowiedzi i przewidywań ekspertów produkty tego typu nie cieszyły i nadal nie cieszą się szczególnie dużym zainteresowaniem klientów. Czy Meritum Bank zmieni tą sytuację? Nic na to nie wskazuje, gdyż wspomniane 6,30 % to oprocentowanie, które musiałaby oferować tradycyjna lokata, by zysk był porównywalny z tym, który oferuje Polisolokata Meritum (5,10 %). Nie jest to jedyna sztuczka, która ma za zadanie przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów. Podane oprocentowanie dotyczy, nie jak to zwykle bywa roku kalendarzowego, ale 13 miesięcy – 395 dni. Po uwzględnieniu tego faktu warunki będą nieco mniej atrakcyjne.

Pozostałe parametry produktu

Polisolokata Meritum to produkt dostępny dla klientów, którzy posiadają rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy – Konto Zarabiające oraz dostęp do bankowości internetowej (lokata dostępna jest jedynie w systemie bankowości elektronicznej). Ze względu na fakt, iż nie jest to tradycyjna lokata, ale produkt powiązany z ubezpieczeniem (produkt powstał we współpracy z Towarzystwem Ubezpieczeń na Życie Europa S.A) koniecznie jest również spełnienie kryterium wiekowego – z oferty skorzystać mogą osoby w wieku od 18 do 78 roku życia. Minimalna kwota depozytu ustalona została na poziomie 5 000 złotych. Górna kwota inwestycji nie została ograniczona, dzięki czemu zdeponowanie znacznych środków nie stanowi najmniejszego problemu. Co więcej bank dopuszcza możliwość posiadania dowolnej liczby Polisolokat. Zerwanie lokaty przed terminem zapadalności skutkuje utratą całości należnych odsetek.

Połączenie lokaty z ubezpieczeniem grupowym na życie i dożycie posiada kilka istotnych zalet – przede wszystkim w przypadku ewentualnej śmierci świadczenie nie podlega podatkowi od spadków i darowizn. Co więcej w przypadku zgonu posiadacza w pierwszym miesiącu trwania Polisolokaty (w wyniku nieszczęśliwego wypadku komunikacyjnego) gwarantowana jest wypłata dodatkowego świadczenia. Więcej szczegółów dotyczących oferty znaleźć można na oficjalnej stronie internetowej Meritum Banku.

 

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked