Podwyżka oprocentowania Lokaty z Gwarancją w Meritum Banku

Meritum Bank logo
Meritum Bank

Praktycznie co chwile możemy usłyszeć o korzystnych zmianach na lokatach bankowych w wielu bankach. Na podobny krok, mający skusić nowych klientów do założenia lokat terminowych skusił się Meritum Bank, który od 8 września bieżącego roku podwyższył oprocentowanie Lokaty z Gwarancją na dwanaście miesięcy oraz innych depozytów pieniężnych zakładanych na sześć miesięcy.

Obecnie Lokata z Gwarancją na dwanaście miesięcy obecnie posiada oprocentowanie równe 5,90 procenta, a Meritum Bank nalicza odsetki swoim klientom codziennie. Dzięki temu lokata ta może konkurować z innymi standardowymi lokatami z naliczeniem odsetek na koniec okres trwania lokaty, których oprocentowanie wynosi nawet 7,50 procenta. Pamiętajmy również, że lokata ta daje dodatkowo gwarancję swoim posiadaczom w przypadku gdy Rząd naszego państwa zdecyduje się zaostrzyć ordynację podatkową na skutek której banki nie będą mogły omijać tak zwany podatek Belki.


Przypomnijmy, że Lokatę z Gwarancją mogą założyć zarówno nowi jak i stali klienci Meritum Banku. Minimalną kwotę, którą musimy wpłacić na lokatę to 3 tysiące złotych, natomiast maksymalna bezpieczna kwota (dzięki, której unikniemy podatku Belki) to 10 tysięcy złotych. Każdy klient może założyć dowolną liczbę Lokat z Gwarancją, jednak za zerwanie każdej z lokat przed terminem końca okresu deponowania, bank pobierze opłatę w wysokości pięćdziesięciu złotych, jednak nie więcej niż suma naliczonych dotychczas odsetek.

Drugą zmianą wprowadzoną przez Meritum Bank w  oprocentowaniu swoich depozytów jest zmiana oprocentowania lokat z codzienną kapitalizacją odsetek zakładanych na sześć miesięcy. Na chwilę obecną, po zmianach, lokata sześciomiesięczna z dzienną kapitalizacją odsetek dostępna w e-bankingu (dla obecnych klientów Meritum Banku) posiada oprocentowanie równe 5,87 procenta, natomiast lokata sześciomiesięczna z dzienną kapitalizacją dostępna przez Internet oraz we wszystkich placówkach banku posiada oprocentowanie równe 5,83 procenta.

Szczegółowe informacje są dostępna w placówkach banku, a także na stronie internetowej banku.

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked