Podwyżka oprocentowania lokat 3-miesięcznych w Meritum Bank

Meritum Bank logo
Meritum Bank

Zgodnie z przewidywaniami, krótkie lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek zaczynają być, wraz z upływem kolejnych miesięcy 2011 roku, coraz wyżej oprocentowane. Na taki ruch zdecydował się Meritum Bank, jednocześnie zapewniając sobie pozostanie w czołówce najbardziej atrakcyjnych lokat bankowych na polskim rynku.

Posunięcia banków, chcących za wszelką cenę przyciągnąć klientów na krótkoterminowe lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek, mają ścisły związek z zapowiadanymi na nowy rok zmianami w przepisach dotyczących naliczania podatku od dochodów z depozytów. Jak na razie kapitalizacja odsetek co 24 godziny pozwala uniknąć płacenia 19 procent z zarobków na rzecz Skarbu Państwa. Od 2012 roku prawdopodobnie nie będzie to możliwe.


Dlatego Meritum Bank jako jeden z pierwszy postanowił zwiększyć atrakcyjność swoich 3-miesięcznej lokat. Oczywiście cechujących się dzienną kapitalizacją odsetek. Oprocentowanie w przypadku produktu Meritum Zysku w Internecie zostało podniesione z 4,31% na 4,47%. Dzięki takiemu zabiegowi zmniejszyła się różnica pomiędzy kolejnymi dostępnymi opcjami– półroczny depozyt to 4,53% zarobków w skali roku, a 9-miesięczny 4,70%. Bankierzy zapewnili również swojej placówce miejsce w czołówce rankingów lokat bankowych na najbliższe kilka miesięcy.

Jednak to nie wszystko, na co mogą liczyć inwestorzy w Meritum Bank. Jeszcze lepiej sytuacja wygląda przy Lokacie internetowej z kapitalizacją dzienną. To produkt dostępny wyłącznie online, ale w dzisiejszych czasach dla nikogo nie powinno to być przeszkodą. Oprocentowanie tej oferty zostało podniesione z 4,39% na 4,51%!

Zainteresowanie lokatami w Meritum Bank nie jest w żadnym stopniu zmącone występującym w tej placówce minimalnym wymaganym kapitałem w wysokości 3000 złotych. Nieco wyróżnia to instytucję na tej płaszczyźnie spośród konkurencji, ale wszelkie potrzebne gwarancje depozytów i wysokie oprocentowanie skutecznie kuszą klientów, jednocześnie będąc znakomitym sposobem na ściągnięcie gotówki z zewnątrz.

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked