Podwyżka na lokacie 6-miesięcznej w Meritum Banku

Meritum Bank logo
Meritum Bank

Meritum Bank – stosunkowo niewielki bank działający na naszym rynku, by poszerzyć dotychczasową bazę depozytową i zachęcić do korzystania ze swoich usług nowych klientów zdecydował się na kolejne podwyżki oprocentowania depozytów. Tym razem zmiany dotyczyły wyłącznie lokat 6-miesięcznych z codzienna kapitalizacja odsetek. Informacje o aktualnych stawkach prezentujemy poniżej.

W grupie lokat, w których zaprowadzono zmiany znalazły się lokaty internetowe z codzienna kapitalizacją odsetek. Do niedawna zakładając taką lokatę na okres 6-miesiecy liczyć mogliśmy na oprocentowanie nominalne wynoszące 5,87 %. Po podwyżce oprocentowanie wzrosło do 6,10 %. Zysk osiągany z takiej lokaty jest dzięki podwyżce porównywany z zyskiem z lokaty standardowej, której oprocentowanie musiałoby wynieść aż 7,65 %!  Minimalna kwota lokaty internetowej wynosi 3 000 złotych, maksymalna 10 000 złotych. Możliwe jest posiadanie dowolnej ilości takich depozytów, dzięki czemu maksymalna kwota inwestycji jest nieograniczona. Niestety by stać się posiadaczem takiego depozytu niezbędne jest posiadanie jednego z rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych.


Znacznie bardziej atrakcyjne oprocentowanie oferuje dziś Lokata Meritum Zysku w Internecie również z codzienna kapitalizacja odsetek. Do niedawna ten 6-miesieczny depozyt pozwalał na osiągniecie zysku wynoszącego 5,87 %. Aktualnie oprocentowanie wynosi 6,06 %, co opowiada oprocentowaniu 7,60 % na lokacie tradycyjnej z podatkiem Belki. Podobnie jak w przypadku prezentowanej wyżej lokaty minimalna kwota depozytu wynosi 3 000 złotych, natomiast maksymalna 10 000 złotych. Każdy klient może założyć dowolną liczbę takich lokat. Co istotne w przypadku lokaty Meritum Zysków posiadanie konta w Meritum Banku nie jest wymagane.

Aktualna tabela oprocentowania dla poszczególnych okresów, szczegółowy regulamin produktu oraz lista placówek banku dostępne są na internetowej stronie Meritum Banku.

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked