Pierwsza Lokata w Meritum Banku – zmiany

Meritum Bank logo
Meritum Bank

Wraz z początkiem roku Meritum Bank zdecydował się na wprowadzenie zmian w swojej ofercie depozytowej. Zmiany te objęły swym zasięgiem przede wszystkim Lokatę Pierwsza, która od wielu miesięcy znajdowała się w ścisłej czołówce najbardziej atrakcyjnych lokat dostępnych na rynku. Oferowane przez nią 8,50 % to już przeszłość, jednak mimo znacznej obniżki oprocentowania nadal stanowi ona produkt, nad którym warto sie zastanowić. Jak dziś prezentuje się oferta banku?

Oferująca jeszcze kilka dni temu 8,50% Lokata Pierwsza wraz z początkiem września oferuje oprocentowanie na poziomie 6,75 % w skali roku. Warto jednak wspomnieć, iż wysokość oprocentowania uzależniona jest od wielkości kwoty, która zostanie zdeponowana. Dla depozytów mniejszych bądź równych 500 000 złotych oprocentowanie wynosi 6,75 %, natomiast w przypadku chęci zdeponowania większej gotówki liczyć się należy ze spadkiem oprocentowania do poziomu 5,00 %. Kwota minimalna ustanowiona została na poziomie 500 złotych, dlatego produkt nadal powinien stanowić przedmiot zainteresowania drobnych inwestorów.

By stać się posiadaczem atrakcyjnie oprocentowanej lokaty (istnieje szansa posiadania tylko jednego takiego depozytu) należy uprzednio złożyć wniosek o założenie Konta Zarabiającego – jego założenie obywać się może zarówno drogą internetową jak i poprzez wizytę w jednym z oddziałów banku. Uruchomienie Lokaty Pierwszej odbywa się z poziomu bankowości internetowej, dlatego nie ma konieczności składania dodatkowych wniosków. Po upływie 3 miesięcy zainwestowana kwota wraca wraz z należnymi odsetkami na rachunek klienta. Zerwanie umowy przed upływem okresu zapadalności wiąże się z całkowitą utratą naliczonych odsetek.

Szczegółowy regulamin produktu dostępny jest w placówkach oraz na oficjalnej stronie internetowej Meritum Banku.

 

 

 

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked