Lokata roczna w Meritum Banku – oprocentowanie w górę

Meritum Bank logo
Meritum Bank

W ostatnich tygodniach wyraźnie widać, iż wysokość oprocentowania proponowanego przez banki na lokatach systematycznie rośnie. Do niedawna najbardziej atrakcyjne lokaty pozwalały zarobić około 6,00 %, jednak dziś znaleźć już można znacznie bardziej atrakcyjne oferty. Na podwyżki i wszelkiego rodzaju promocje zdecydowało się już wiele banków. Ostatnio do grona tego dołączył również Meritum Bank, który podwyżkę zastosował w kontekście lokaty dwunastomiesięcznej. Czy nowa tabela oprocentowania rzeczywiście zachęca do skorzystania z oferty?

Wysokość oprocentowania proponowanego przez Meritum Bank na lokatach obowiązujących przez okres 12 miesięcy zależy od typu depozytu oraz sposobu jego założenia. Na zdecydowanie najwyższe oprocentowanie liczyć mogą klienci, którzy zdecydują się założyć swoją lokatę za pośrednictwem Internetu. Bez względu na to, czy wybierzemy Lokatę przez Internet z kontem lub bez konta zarobimy 6,40 %. Decydując się na założenie podobnej lokaty w jednej z placówek banku będziemy mogli oczekiwać co najwyżej 6,10 %. Dysproporcje są dość znaczące, dlatego warto wziąć to pod uwagę podczas podejmowania decyzji o wyborze konkretnej lokaty.

Meritum Bank w ostatnim czasie koncentruje uwagę swoich obecnych jak i potencjalnych klientów na depozytach o dłuższych okresach zapadalności – do niedawna zdecydowanie najwięcej zarobić można było na jego lokatach 3-miesięcznych, obecnie wysokość oprocentowania rośnie wprost proporcjonalnie do czasu trwania umowy, dlatego korzystniejszym rozwiązaniem są lokaty półroczne oraz roczne. Więcej szczegółów dotyczących aktualnej oferty Meritum Banku znaleźć można na jego oficjalnej stronie internetowej.

Nazwa lokaty: Lokata standardowa (z kontem)
Okres lokaty: 12 miesięcy
Minimalna kwota: 1000zł
Maksymalna kwota: brak
Oprocentowanie: 6,10% bez konta, 6,40% z kontem – kapitalizacja na koniec okresu lokaty
Skutek zerwania lokaty: utrata całości zgromadzonych odsetek
Dodatkowe ograniczenia: wyższe oprocentowanie tylko dla posiadaczy konta

 

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked