Lokata Powitalna na 6,83% netto w Meritum Banku

Meritum Bank logo
Meritum Bank

Meritum Bank zaskakuje wszystkich swoich klientów coraz to nowymi produktami, a potencjalnych klientów zyskuje szybkimi i pewnymi manewrami na rynku finansowym naszego kraju. Ostatnią nowością, która jest bardzo kusząca dla nowych klientów Meritum Banku jest Lokata Powitalna, która dzięki swojemu wysokiemu oprocentowaniu w sierpniu zajmuje pierwsze miejsce w rankingu lokat trzymiesięcznych. Jedynym warunkiem stawianym przez bank jest konieczność założenia Konta Zarabiającego, które na szczęście jest w zupełności darmowe i może przynieść nam same korzyści, ale najpierw kilka słów o samej lokacie.

Lokata Powitalna w Meritum Banku jest lokata zakładaną na 3 miesiące bez możliwości jej przedłużenia. Wynika to z tego, że jest to lokata z dzienną kapitalizacją odsetek dzięki czemu pozwala ona nam na uniknięcie znienawidzonego już przez oszczędzających podatku Belki. Na Lokacie Powitalnej w skali roku możemy zarobić nawet 6,83 procent netto, a wszystko to dzięki ominięciu wyżej wspomnianego podatku. Tak wysokie oprocentowanie pozwala konkurować Lokacie Powitalnej z innymi lokatami, w których kapitalizacja odsetek odbywa się na koniec okresu lokaty wraz z uwzględnieniem podatku, 6,83 procenta z Lokaty Powitalnej może równać się z 8,5 procentami innych lokat z kapitalizacją na koniec okresu. Każdy z klientów Meritum Banku może założyć tylko jedną Lokatę Powitalną.


Meritum Bank określił również minimalną i maksymalną kwotę wpłaty na Lokatę Powitalną. Minimalna kwota to standardowe już tysiąc złotych, natomiast maksymalna kwota jaką możemy wpłacić na Lokatę Powitalną to 10 tysięcy złotych. Lokatę Powitalną możemy otwierać do 30 września bieżącego roku ponieważ późniejsze założenie tej lokaty spowodowałoby konieczność odprowadzania podatku od  zysków z lokaty, ponieważ od pierwszego stycznia 2012 roku zmieniają się zasady naliczania podatku.

Za wypłatę środków przed upłynięciem czasu ich deponowania w banku, Meritum bank pobiera tak zwaną opłatę manipulacyjną w wysokości 50 złotych jednak nie może być ona wyższa niż ilość skapitalizowanych odsetek na naszej Lokacie Powitalnej.

Dzięki Zarabiającemu Kontu w Meritum Banku będziemy mieli możliwość uzyskania czterech procent zwrotu za pieniądze wydane na paliwo przy płatności debetową kartą Visa Standard. Konto Zarabiające to przede wszystkim darmowe otwarcie i prowadzenie rachunku, możliwość darmowego wypłacania gotówki praktycznie ze wszystkich bankomatów naszym kraju a także darmowe przelewy krajowe przez Internet.

Aby założyć Lokatę Powitalną wraz z Kontem Zarabiającym w Meritum Banku wystarczy złożyć specjalny wniosek online na stronie internetowej banku, następnie zalogować się do Systemy Bankowości Elektronicznej (SBE) i wybrać odpowiednią opcję umożliwiającą otworzenie Lokaty Powitalnej.

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked