Lokata Internetowa z dzienną kapitalizacją w Meritum

Lokata Internetowa z dzienną kapitalizacją w Meritum Bank
Lokata Internetowa z dzienną kapitalizacją w Meritum Bank

Nowa lokata internetowa jest jednym z najlepszych rozwiązań na rynku. Dzięki jej wysokim oprocentowaniu i codziennej kapitalizacji (nie musimy płacić „podatku Belki”), możemy osiągnąć naprawdę przyzwoity zysk.

Wielkość pierwszej wpłaty

Minimalna wysokość lokaty wynosi 3000zł, natomiast maksymalna 10000zł. Na szczęście możemy założyć dowolną ilość i dzięki temu maksymalna kwota lokaty jest praktycznie nieograniczona.

Oprocentowanie

Oprocentowanie lokaty wynosi 5,80%, ale ze względu na dzienną kapitalizację odsetek i to, że nie przekraczają one 2,49zł dziennie, nie musimy płacić podatku dochodowego. Jest więc to oprocentowanie porównywalne do zwykłej lokaty o oprocentowaniu 7,37%. W przypadku półrocznego okresu oprocentowanie wynosi 5,75%, czyli tyle co 7,20% na tradycyjnej lokacie. Dla lokaty 5 miesięcznej jest mniejsze o kolejne 0,05%, czyli wynosi 5,70% – jest to tyle samo co na zwykłej lokacie o oprocentowaniu 7,12%.

Okres lokaty

Okres lokaty do wyboru jest 5, 6 lub 12 miesięczny. Mimo to, kapitalizacja jest codzienna.

Dostęp do pieniędzy

W przypadku wcześniejszej wypłaty pieniędzy, tracimy całe odsetki, ale nie więcej niż 50zł.

Inne

Lokata jest dostępna wyłącznie przez Internet. Pieniądze są gwarantowane przez BFG.

Symulacja

Kwota\Okres Po 5 miesiącach

Kwota po zakończeniu lokaty

Po 6 miesiącach

Kwota po zakończeniu

Po 12 miesiącach

Kwota po zakończeniu lokaty

5000zł 512,83zł 5145zł 5290zł
20000zł 20513,20zł 20580zł 21160zł

Zobacz także:

Porównanie lokat bankowych marzec 2010r.

Lokata Mistrzowska w Polbank

Aż 7,17% na Lokacie Optymalnej w Open Finance!

3 Comments

  1. Rzeczywiście lokaty internetowe są bardzo dobrymi sprawami. Sam korzystam z jednej z nich i jestem bardzo zadowolony ;)

  2. Agnieszkasays:

    Założyłam lokatę w Meritum po kilkudniowej analizie chyba niemal większości ofert różnych banków. Ta wydała mi się najbardziej korzystna. Z całkiem ciekawą ofertą pojawił się FM Bank, ale przyznam się, że nie analizowałam już tej lokaty szczegółowo, może zrobię to jak skończy się termin moich obecnych lokat :-)

  3. Emsisays:

    Ja również założyłem tą lokatę. Uważam, że Meritum Bank się postarał, warunki są bardzo atrakcyjne. A co do FM Banku, to ja chyba bałbym się założyć tam lokatę. To jest nowy bank i kto wie co by się mogło stać z moimi pieniędzmi. Wolę Meritum, tu już jest to moja któraś lokata z kolei i jak do tej pory nie żałuję. Pozdrawiam.

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked