Podwyżka oprocentowania lokat w mBanku

mBank logo
mBank

Prawie wszystkie oferty depozytów dostępne w mBanku otrzymały podwyżkę oprocentowania. Oczywiście zarobki nie uległy diametralnym zmianom, bo tylko w jednym przypadku wzrosły o 0,45%, a w pozostałych znacznie mniej (0,2-0,3%). Każda podwyżka jest jednak pozytywnym ruchem na polskim rynku lokat. Większa konkurencja oznacza korzystniejsze możliwości pomnażania swoich oszczędności.

Niestety mBank nie zalicza się do czołówki rankingów na najlepsze lokaty bankowe, ale szeroka lista produktów nie pozwala stałym klientom narzekać. Rachunki oszczędnościowe, mLOKATA i mLOKATA PLUS dają możliwość wyboru kilku opcji aktywnego lokowania nadmiaru kapitału. Dzienna kapitalizacja odsetek jest dostępna wyłącznie w opcji terminowej 3 lub 6 miesięcy (mLOKATA PLUS) i jedynie na takiej lokacie warto oszczędzać w mBanku.


Standardowe formy bezpiecznego inwestowania (w przypadku mBanku – z kapitalizacją co miesiąc) niestety zaliczają się do licznej grupy produktów nie pozwalających uniknąć negatywnego wpływu inflacji na wartość pieniądza. Po podwyżkach oprocentowania, na rachunku oszczędnościowym eMAX można zarobić od 3,30% (dla kwot do 49 999 złotych) do 4,20% (dla kapitału powyżej 200 tysięcy PLN). Znacząco odbiega to od ofert najlepszych banków w Polsce.

mLOKATA charakteryzująca się szerokim wyborem długości trwania (2-12 miesięcy), z uwagi na słabe zainteresowanie ze strony klientów (nie tylko w mBanku), otrzymała niewielkie podwyżki oprocentowania. 0,1-0,2% to za mało, by uczynić tradycyjną lokatę interesującym produktem do pomnażania oszczędności. Aktualnie na mLOKACIE zarobimy od 3,50% do 4,00% w skali roku. Zarobki zostaną dodatkowo pomniejszone o 19-procentowy podatek Belki.

Nieco ciekawej prezentuje się po podwyżce mLOKATA PLUS. 3-miesięczny depozyt w mBanku oferuje teraz 3,65% w skali roku, z dzienną kapitalizacją odsetek. Deponując swoje pieniądze na pół roku, oprocentowanie wzrasta do 3,85%. Wprawdzie w zestawieniu z najlepszymi ofertami  na rynku, mBank wypada nadal blado, ale stali klienci powinni być zadowoleni.

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked