mBank proponuje nowy sposób na oszczędzanie

mBank logo
mBank

Od kilku dni mBank promuje swój innowacyjny pomysł na systematyczne oszczędzanie funkcjonujący pod nazwą mSaver. Z pewnością rozwiązanie to spodoba się osobom, które chciałby rozpocząć systematyczne oszczędzanie, jednak z różnych względów do tej pory nie kończyło się to w ich przypadku sukcesem. Na czym polega nowatorskie rozwiązanie proponowane przez mBank i promowane hasłem RÓB TO?

Idea jest bardzo prosta – podczas każdej transakcji dokonywanej kartą w sklepie lub w bankomacie bądź też w trakcie dokonywania przelewu gotówkowego, bank automatycznie określoną część środków klienta na rachunek oszczędnościowy. Im więcej transakcji w skali miesiąca, tym kwota zgromadzona na koncie oszczędnościowym proporcjonalnie wyższa.

Dla wygody klientów mBank przygotował trzy możliwości oszczędzania. Pierwszy wariant to zaokrąglenie. W tym przypadku wszelkie wykonywane przez klienta transakcje będą zaokrąglane do pełnych dziesiątek złotych, a różnica trafi na lokatę. Jeśli zatem zapłacimy w sklepie 56 złotych, bank automatycznie zaokrągli kwotę do 60 złotych i stanowiące 4 zł różnicę przeleje na rachunek oszczędnościowy. Kolejną możliwość stanowi ustalenie procentu (od 1 do 15), jaki będzie naliczany od każdej transakcji i przekazywany na lokatę. Ostatni wariant jest bardzo zbliżony do poprzedniego, jednak zamiast procentu ustalana jest konkretna kwota mieszcząca się w przedziale od 3 do 10 złotych.

Pomysł mBanku na skłonienie swoich klientów do systematycznego oszczędzania jest bardzo interesujący, jednakże warunki proponowane przez bank na lokacie, na którą trafia część środków, nie należą do szczególnie atrakcyjnych. W przypadku, gdy kwota miesięcznego zasilenia takiego rachunku nie będzie wyższa aniżeli 3 000 złotych oprocentowanie wynosić będzie 5,00 % brutto. W momencie, kiedy pułap ten zostanie przekroczony spadnie do zaledwie 3,60 %.

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked