Podwyżka na lokacie 5-miesięcznej z funduszem w Lukas Banku

Lukas Bank logo
Lukas Bank

Dostępne na rynku sposoby bezpiecznego oszczędzania nie gwarantują osiągnięcia satysfakcjonujących zarobków. Dlatego warto spróbować niekonwencjonalnych rozwiązań proponowanych przez banki. W Lukas Banku możemy ulokować pieniądze w Zyskownym Duecie, będącym połączeniem lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek i funduszu inwestycyjnego. Oferta jest tym bardziej warta zainteresowania, że ostatnio wzrosło jej oprocentowanie.

Produkt Zyskowny Duet od dłuższego czasu gości w Lukas Banku. Dlatego konieczne było odświeżenie warunków, by były bardziej konkurencyjne w zestawieniu z konkurencją. Wynikiem wzmożonych działań bankierów Lukas Banku jest podwyżka oprocentowania lokaty 5-miesięcznej (tyle standardowo trwa depozyt w Zyskownym Duecie) z 5,4% w skali roku do 5,67%. Dzięki dziennej kapitalizacji odsetek 5,67 proc. jest liczbą netto (w porównaniu do tradycyjnej lokaty daje 7,00%). Co więcej, jeśli założymy rachunek przez internet lub telefon, zyski będą jeszcze większe – o 0,1 punktu procentowego.


Minimalny kapitał potrzebny od rozpoczęcia oszczędzania na Zyskownym Duecie to 4000 zł. Wynika to z faktu, że pieniądze są rozdzielane w stosunku 50:50 lub 70:30 (lokata : fundusz inwestycyjny). Część pracuje tym samym jak na tradycyjnym depozycie z dzienną kapitalizacją, w pełni bezpieczna i gwarantowana, a reszta wędruje na fundusz inwestycyjny, gdzie zyski mogą okazać się kilkudziesięcioprocentowe lub równie dobrze możemy stracić część kapitału.

W zależności od oczekiwanych zysków i możliwości podjęcia ryzyka przez inwestora, możliwe jest wybranie jednego z pięciu dostępnych funduszy inwestycyjnych: Lokacyjny, Stabilnego Wzrostu, Dynamiczny Polski, Akcyjny lub Akcji Nowej Europy.

Zarobki z „bezpiecznej” części Zyskownego Duetu (5,67% w skali roku), w związku ze sposobem naliczania odsetek wędrują na konto w Lukas Banku codziennie. Kapitał pracujący na funduszu inwestycyjnym pozostaje na nim nawet po zakończeniu 5-miesięcznego okresu oszczędzania na lokacie.

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked