Lokata ekstra premia w Euro – ING Bank Śląski

ING Bank Śląski logo
ING Bank Śląski

ING Bank Śląski w ostatnim czasie zmodyfikował swoją ofertę lokaty ekstra premia i od teraz daje nam możliwość oszczędzania pieniędzy na niej nie tylko w złotówkach, ale również w euro. Jak tłumaczy bank, podjęcie takich kroków było związane z daniem możliwości oszczędzania w Polsce, osobom, które pracują i zarabiają w innych krajach europejskich, gdzie walutą jest euro.

W przeciwieństwie do oferty tej w złotówkach, jeżeli chcemy założyć taką lokatę w euro, nie mamy możliwości wyboru okresu, na jaki chcemy podpisać umowę. ING daje nam możliwość założenia jej tylko i wyłącznie na rok.


Ponadto lokata ekstra premia w euro jest znacznie niżej oprocentowana, niż ten sam produkt, ale z polskiej walucie. Możemy liczyć na tylko 1,5% w skali roku. Dodatkowo kapitalizacja odsetek ma miejsce na koniec dwunastego miesiąca, przez co od naliczonej nam kwoty, odejmowany jest jeszcze podatek od przychodów kapitałowych, czyli tak zwany podatek Belki, który w Polsce wynosi aż 19%. Niestety, jeżeli będziemy chcieli wypłacić nasze pieniądze przed zakończeniem okresu umowy, utracimy wszystkie nasze odsetki.

Aby skorzystać z lokaty ekstra premia w euro, należy spełniać dwa podstawowe wymagania. Po pierwsze należy posiadać dowolne konto oszczędnościowe w tej walucie. To właśnie na ten rachunek po zakończeniu umowy, zostaną przelane nasze pieniądze, wraz z należnymi nam odsetkami. Po drugie musimy posiadać minimalną kwotę, jaka jest wymagana do założenia tej lokaty. Wynosi ona aż 2500 euro, co w porównaniu do lokat złotówkowych, gdzie minimum wynosi 1000zł, jest sumą bardzo dużą.

Jeżeli spełniamy oba powyższe warunki, możemy przystąpić do założenia lokaty. W tym celu należy odwiedzić dowolny oddział ING Banku Śląskiego, gdzie od ręki będziemy mogli podpisać wymagane dokumenty, a także założyć odpowiednie konto oszczędnościowe, jeżeli takowego jeszcze nie posiadamy.

Dodatkowo zakładając tę lokatę, zyskujemy punkty z programu bankujesz – kupujesz, które będziemy mogli wymieniać na atrakcyjne nagrody. Więcej o tym programie można dowiedzieć się odwiedzając stronę ING Banku Śląskiego.

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked