Zmiany na Lokacie Tax Free w Idea Banku

Idea Bank logo
Idea Bank

Oferowane przez Idea Bank Lokata Tax Free do niedawna była jedna z najbardziej atrakcyjnych dostępnych na rynku. Niestety w ostatnim czasie bank zdecydował się na wprowadzenie pewnych zmian, które spowodowały znaczące obniżenie się wysokości oprocentowania. Aktualnie oferowana jest ona w ramach promocji, która potrwa jedynie do 19 stycznia bieżącego roku. Na jakie warunki mogą liczyć klienci, którzy zdecydują się skorzystać z takiego depozytu?

Lokata Tax Free dostępna jest jak poprzednio w kilku wariantach – jako lokata 5-, 6-, 9-, 12-, 15- i 18- miesięczna. Przed wprowadzeniem zmian w karcie produktu oprocentowanie dla poszczególnych okresów było zróżnicowane i wynosiło nawet 6,28 % netto. Aktualnie dyrekcja banku zadecydowała o ujednoliceniu oprocentowania netto dla wszystkich okresów zapadalności, dlatego tez bez względu na wybór wariantu lokaty możemy liczyć na zysku wynoszący 5,90 %. Warto dodać, iż lokata Tax Free jest kapitalizowana codziennie i pozwala uniknąć podatku od zysków kapitałowych nawet po wprowadzeniu zmian w ordynacji podatkowej. Możliwe jest to dzięki konstrukcji lokaty, która zakłada, iż wszystkie należne klientowi odsetki zostaną naliczone do dnia 28 marca bieżącego roku, a wraz z nadejściem tego dnia oprocentowanie spada do zaledwie0,10 %. Tłumaczy to, dlaczego oprocentowanie 18-miesiecznego depozytu zakładanego na początku lutego wynosi niespełna 59,00 %!

Minimalna kwota depozytu pozostała bez zmian na poziomie 1 000 złotych. Kwoty maksymalne również się nie zmieniły i wynoszą odpowiednio 4 500 zł, 4 000 zł, 2 500 zł, 1 500 zł, 1 500 zł oraz 1 000 zł. Liczba lokat, jaka może założyć jeden klient jest nieograniczona, dlatego też zdeponowanie znacznej kwoty nie stanowi najmniejszego problemu. Szczegółowy regulamin, karta produktu i instrukcje dotyczące zakładania lokaty dostępne są na oficjalnej stronie internetowej Idea Banku.

 

2 Comments

  1. Artursays:

    Ile problemów powoduje pazerność zbójeckiego państwa, Rostowskiego, rolników, i całej bandy pasożytów i złodziei. Nasze pieniądze są marnowane. Czy ktoś nas o tej ha- łastry uwolni?

  2. Paulsays:

    Sam bym chciał dowiedzieć kiedy to się zmieni.Bo to największe kłamczuchy
    z Tuskiem na czele.Co innego obiecywali przed wyborami ,jednak jak tylko się dorwali do władzy o wszystkim natychmiast zapomnieli.Czerpią za to pełnymi garściami z naszych podatków kombinując jakby tu jeszcze społeczeństwo wydoić, żeby Tusk miał kasę na samolot a reszta z nich opływała we wszelkie dostatki.Mam nadzieję ze naród ich rozliczy z kosmicznych nagród, premii i bekną za wszystko co zawłaszczyli w tym też za to co po transformacji bezmyślnie zostało zniszczone albo sprzedane w obce ręce.

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked