Wyższe oprocentowanie lokat w Eurobanku, ale koniec antybelek

Eurobank logo
Eurobank

Kliencie, którzy chcieliby założyć jeszcze lokatę codzienną w Eurobanku niestety zostaną niemiło zaskoczeni. Eurobank śladem innych instytucji zdecydował się na wycofanie ze swojej oferty depozytów z jednodniową kapitalizacja. Na pocieszenie bank zaproponował nieco wyższe oprocentowanie tradycyjnych produktów depozytowych. Ile zarobimy deponując swoje środki w Eurobanku?

Aktualnie ofertę depozytową banku tworzy pięć produktów – Lokata z funduszem, Lokata terminowa, Lokata Dynamiczna, Lokata negocjowana, Lokata „odsetki płatne z góry” oraz Lokata ze strukturą, na którą subskrypcja się już zakończyła. Zakładając lokatę z funduszem możemy liczyć w zależności na 8,40 % lub 8,70 % w zależności od tego czy wybierzemy okres 6 czy 12 miesięczny. Musimy mieć jednak świadomość, iż lokowane przez nas środki w różnych częściach inwestowane są w lokatę i jeden z 3 dostępnych fundusz. Minimalna kwota inwestycji wynosi 10 000 złotych.

Lokata terminowa to tradycyjna lokata ze stałym lub zmiennym oprocentowaniem wynoszącym nawet 6,20 %. W przypadku wyboru oprocentowania zmiennego istnieje możliwość zdeponowania własnych środków na okres wynoszący od 7 dni do 36 miesięcy. W przypadku stałego oprocentowania okres ten wynosi od 1 do 12 miesięcy. Do niedawna maksymalne oprocentowanie, jakie można było uzyskać zakładając taką lokatę wynosiło zaledwie 5,30 %. W związku z wycofaniem z oferty lokat o codziennej kapitalizacji odsetek Eurobank zdecydował się na jego podniesienie aż o 0,90 %.

Wybierając Lokatę dynamiczną zakładaną na okres 12 miesięcy musimy mieć świadomość, iż oprocentowanie będzie tym wyższe, im dłużej nasze pieniądze pozostaną na lokacie – zerwanie depozytu przed upływem jego terminu nie wiąże się z jakimikolwiek konsekwencjami. W przypadku Lokaty negocjowanej okres deponowania jest dostosowany do potrzeb klienta, a oprocentowanie jest negocjowane już od 50 000 złotych. Na Lokacie „odsetki płatne z góry ” zarobimy 4,50 %, jednak odsetki dostaniemy nie po 3 miesiącach, a już w dniu założenia lokaty.

Zdecydowanie najbardziej atrakcyjnym depozytem w ofercie banku jest Lokata terminowa. Podniesienie jej oprocentowania o niespełna 1,00 % wyraźnie wskazuje, iż Eurobank typuje ją jako następcę dla lokat z codzienną kapitalizacją odsetek. Miejmy nadzieję, że jej atrakcyjność z biegiem czasu znacznie się zwiększy. Szczegółowe regulaminy poszczególnych depozytów znajdziemy an oficjalnej stronie internetowej banku.

 

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked