Podwyżka oprocentowania lokat w Credit Agricole

Credit Agricole logo
Credit Agricole

Credit Agricole, który jeszcze niedawno nazywał się Lukas Bank, zdecydował w ostatnich dniach na podniesienie oprocentowania lokat terminowych z codzienną kapitalizacją odsetek. Dzięki podwyżce oferta depozytowa stała się wyraźnie bardziej atrakcyjna, jednakże nadal trudno zaliczyć którąkolwiek lokatę z oferty banku do najatrakcyjniejszych dostępnych aktualnie na rynku. Ile zarobimy po podwyżce?

Lokata Poranna, bo o niej mowa to lokata z codzienna kapitalizacja odsetek, na której zarobić możemy od 4,46 % do 5,19 % netto. Zysk z takiej lokaty odpowiada zyskowi z lokaty tradycyjnej -niepozwalającej na uniknięcie konieczności płacenia podatku od zysków kapitałowych oprocentowanej na 5,50 % – 6,40 %. Wysokość proponowanego przez bank oprocentowania uzależniony jest od okresu trwania lokaty. Depozyt w Credit Agricole może trwać 150, 300, 540 lub 750 dni i charakteryzować się oprocentowaniem wynoszącym odpowiednio 4,46 %, 4,86 %, 5,03 % lub 5,19 % netto.


By stać się posiadaczem Lokaty Porannej trzeba uprzednio założyć rachunek w Credit Agricole, na który każdego dnia przelewane są zyski z lokaty. Minimalna kwota inwestycji wynosi zaledwie 1 000 złotych, natomiast maksymalna jedynie 10 000 złotych. Niski limit nie stanowi problemu dla klientów, którzy byliby zainteresowani inwestycją większej kwoty, gdyż bank dopuszcza posiadanie aż 300 lokat dla każdego z dostępnych okresów. Lokata Poranna nie jest lokata odnawialną, w przypadku jej likwidacji przed upływem terminu zapadalności skutkuje naliczeniem prowizji. Szczegółowy regulamin produktu oraz lista wszystkich placówek banku dostępne są na oficjalnej stronie banku.

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked