Nowe lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek w ING Banku Śląskim

ING Bank Śląski logo
ING Bank Śląski

Nowe oferty depozytów pojawiły się w ING Banku Śląskim. Uwagę zwraca przede wszystkim dzienna kapitalizacja odsetek, co staje się już standardem we wszystkim większych polskich bankach. Nowości objęły lokaty krótkoterminowe, sześciomiesięczne  i czteromiesięczne.

Nie zanotowano jednak samych podwyżek, oprocentowanie eLokaty  4M zmalało z 4,00 do 3,60 procenta w skali roku. Zdecydowanie korzystniej jest teraz skusić się na depozyt w ING w przypadku lokat sześciomiesięcznych. Nowa eLokata  6M oferuje klientom 3,85% w skali roku, ale z dzienną kapitalizacją odsetek! Odpowiada to 4,80% tradycyjnego depozytu, z koniecznością płacenia ustawowego podatku.


ING oferuje również zwykłą sześciomiesięczna lokatę  – Ekstra Premia 6M. Minimalna kwota, z jaką można rozpocząć inwestowanie to 1000 złotych. W tym przypadku zwrot kapitału w skali roku wynosi 4 procent. Nie ma jednak dziennej kapitalizacji odsetek, co wiąże się z odliczeniem od zarobionej kwoty obowiązkowego podatku.

Tak jak w przypadku reszty konkurencji, również w ING Banku Śląskim oferta depozytów jest kierowana wyłącznie do klientów posiadających rachunek osobisty w tym banku. Inwestorzy decydujący się na eLokatę, muszą dodatkowo posługiwać się usługą ING BankOnLine (lokatę można założyć online), a chętni na Ekstra Premię 6M Otwartym Kontem Oszczędnościowym.

Nowe depozyty obejmują inwestycje w większości popularnych walutach (złotówki, euro, dolary i funty brytyjskie).

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked