Nowe lokaty dla przedsiębiorców w Idea Banku

Idea Bank logo
Idea Bank

Lokaty z dzienna kapitalizacja mimo, że już niedługo znikną z rynku nadal cieszą się dużą popularnością i wciąż wprowadzane są do oferty wielu banków. Nie inaczej jest w przypadku stosunkowo młodego na naszym rynku Idea Banku, który bardzo atrakcyjne lokaty pozwalające uniknąć oprocentowania od zysków kapitałowych proponuje przedsiębiorcom.

Aktualnie w Idea Banku właścicielom firm proponuje się dwie lokaty – Lokatę Przedsiębiorczą oraz Lokatę Idealną. Bardziej atrakcyjną jest Lokata Przedsiębiorcza, na której zarobić możemy aż 10 % (8,05% w przypadku dziennej kapitalizacji). Jest to aktualnie najlepsza oferta na rynku. Niestety z lokaty tej mogą skorzystać wyłącznie osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, natomiast okres depozytu wynosi zaledwie 1 lub 2 miesiące. Minimalna kwota lokaty to 1 000 złotych, a maksymalna 10 000 złotych. Jedynym minusem Lokaty Przedsiębiorczej jest fakt, iż możliwe jest posiadanie wyłącznie jednego takiego depozytu.


Drugim wartym uwagi produktem przygotowanym dla przedsiębiorców jest Lokata Idealna. Tutaj również odsetki doliczane są codziennie, jednak oprocentowanie jest znacznie niższe i uzależnione od czasu trwania lokaty. Jeżeli zdecydujemy się zdeponować nasze środki na okres 3 miesięcy bank zaproponuje nam 4,73%, w momencie gdy okres ten wydłużymy do 6 miesięcy będziemy mogli zarobić 4,91, jeszcze więcej zarobić mogą klienci, na 5,63% można liczyć w przypadku zdeponowania środków na okres roku. Maksymalne oprocentowanie wynosi 6%, co odpowiada 8,11% na tradycyjnej lokacie i dotyczy inwestycji trwających 2 lub 3 lata. Zaletą Lokaty idealnej jest możliwość zdeponowania środków na dłuższy okres oraz bardzo atrakcyjne oprocentowanie. Na uwagę zasługuje też fakt, iż Idea Bank nie stawia ograniczeń co do ilości posiadanych lokat przez jednego klienta. Jeśli zatem zechcemy zdeponować dużą kwotę zostanie ona rozdzielona na kilka lokat. Podobnie jak w lokacie Przedsiębiorczej minimalna kwota lokaty wynosi 1 000 złotych, natomiast maksymalna 12 000 złotych.

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked