Nowa lokata oraz podwyżka w Alior Banku

Alior Bank logo
Alior Bank

Alior Bank robi kolejny krok w stronę klientów. Do swojej oferty wprowadza nową lokatę z dzienną kapitalizacją o dość nietypowym, aczkolwiek nadal wygodnym okresem. Oprócz tego, podwyższa również oprocentowanie większości depozytów w obcych walutach. W tej chwili znajduje się ono na jednym z wyższych poziomów, jeśli chodzi o polskie banki.

Nowa lokata charakteryzuje się dość dziwnym okresem, a mianowicie 100-dniowym. Oprocentowanie nominalne wynosi 6,03%, co można porównać do standardowej lokaty o oprocentowaniu 7,50%. Minimalna kwota wynosi 1000zł. Aby uniknąć podatku Belki, na jednym depozycie możemy zgromadzić maksymalnie 14 857zł. Każda osoba może założyć dowolną liczbę depozytów. W przypadku zerwania lokaty przed czasem, otrzymujemy całość zgromadzonych odsetek. Lokatę można założyć w każdym oddziale Alior Banku oraz przez serwis lokata.aliorbank.pl (nowi klienci jedynie w ten sposób). Oferta obowiązuje do października 2011r.


Wzrosło również oprocentowanie depozytów w walutach obcych. Podwyżkę można zauważyć szczególnie w przypadku lokat w dolarach (np. 6M – 2,00% netto) i w euro (np. 6M – 3,50% netto). Tam bowiem wzrosło oprocentowanie we wszystkich terminach. W przypadku funta część okresów spadła, a część wzrosła, natomiast dla franka albo pozostała bez zmian, albo wzrosła. Więcej informacji na stronie banku.

Gdzie aktualnie warto udać się po lokatę? Jeśli chodzi o depozyty złotowe, to liderem cały czas jest Getin Bank z Lokatą na Start (6,47% netto – oferta ważna tylko do końca miesiąca). W przypadku lokat walutowych, warto się zastanowić na Polbankiem. Oferuje on aktualnie najwyższe oprocentowanie na większość okresów.

7 Comments

 1. Irenasays:

  Skusiłam się na oferowaną przez AliorBank lokatę studniową. Oprocentowanie korzystne, więc przelałam sporą kwotę z innego banku, bo to oferta tylko dla nowych środków. Ciekawie bank definiuje te „nowe środki”. Oblicza saldo na dzień 25 sierpnia dla każdego swojego klienta i tylko to, co jest ponad tą kwotą jest „nowymi środkami”. Dość dziwne to, żeby nie użyć dosadniejszych słów, bo bank zakłada, że klient nie będzie użytkował swojego konta i wydawał z niego pieniędzy. Moja irytacja sięgnęła zenitu, kiedy dowiedziałam się, że mogę ulokować tylko połowę środków, które przelałam. Bowiem tego samego dnia kupiłam pakiet akcji, za które zapłaciłam środkami z rachunku. Zatem: powiedzmy, że na rachunku było 10 tys. Od 25 do 31 sierpnia kupiłam akcje za 5 tys. Zatem środki przelane z innego banku zminusowano o te 5 tys. i tylko na te kwotę pozwolono mi założyć lokatę. Kasjerka tłumaczyła, że przecież każdy mógłby sobie wypłacić środki z konta i potem przynieść je jako „nowe”, więc bank się musiał jakoś zabezpieczyć… Naprawdę specjaliści z AliorBanku nie mogli wymyślić innej metody weryfikacji?? W geście prostestu oddałam bankowi kartę płatniczą, a lokaty, które tam posiadam przeniosę do innego banku, bo szczęśliwie kończą się za parę dni. Bank jak zwykle potraktował z buta swoich klientów, bo gdybym pieniądze przelane z innego rachunku wręczyła mężowi, który nie posiada konta w AliorBanku, ten nie miałby żadnych problemów z ulokowaniem całej kwoty. Bardzo się zawiodłam.

 2. krzysztofsays:

  Alior to mina ! Uwaga na szczegóły.Nie polecam usług tego banku!!!!!

 3. Adamsays:

  –>Irena: Reguly Alior Banku co do „nowych srodkow” sa jasne, podobnie jest w innych bankach np. w Getin Banku. Skoro mialas jakis wyplyw srodkow z rachunku po dniu ustalenia salda (tu 25.08), to zeby moc zalozyc lokate z „nowych srodkow” musisz najpierw „zapchac dziure” do stanu salda z 25.08.
  Coz, po prostu nie zrozumialas zasad gry, w ktorej wzielas udzial, a gdy okazalo sie, ze jest inaczej niz sobie wyobrazalas, to stroisz fochy.

 4. Jansays:

  takie same „nowe srodki” sa w GetinBanku…. w dodatku lokaty zakladasz tylko w oddziale i UWAGA – nie widac tych lokat w internetowym dostepie do konta!

 5. Ciekawysays:

  Krzysztof, a konkretnie? Dlaczego mina?

 6. Krzysztofsays:

  Identycznie miałem w Credit Agricole Bank Polska S.A. post Lukas Bank. Na znak protestu zerwałem rozpoczęte lokaty, oraz trwające nie terminowe i poprzenosiłem do Meritum. Jak nie umieją dbać o klienta stosując jakieś cwane obliczenia to niech padają. Dla kombinatorów nie ma miejsca na rynku.

 7. Piorsays:

  jestem nowym klientem alior banku i od ponad miesiąca mam ulokowaną sporą kwotę na lokatach studniowych i na tą chwilę nie widzę żadnych problemów. jak lokata jest dla nowych klientów to jest dla nowych i nie widzę powodów do narzekania dla dotychczasowych klientów Ireno. Podawanie komentarzy alior to mina, mnie nie przekonuje, podaj szczegóły krzysztofie bo chętnie się dowiem na co uważać.

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked