Lokata na Dobry Początek w Idea Banku

Idea Bank logo
Idea Bank

Przyciągając ponad 35 tys. klientów w ciągu kilku miesięcy, od momentu powstania, Idea Bank z pewnością zrobił niezłe wrażenie na konkurencji. Dodając do tego ponad 1 mld zł ulokowanych środków na depozytach w tym banku i możemy stwierdzić, że kolejna inwestycja Leszka Czarneckiego ma prawo odnieść sukces. Nic dziwnego, skoro do oferty dołączają bardzo korzystne z punktu widzenia klienta depozyty, takie jak nowa Lokata na Dobry Początek, oferująca jedne z najwyższych na chwilę obecną odsetki.

Lokata na Dobry Początek jest skierowana jedynie do nowych klientów banku. Oprocentowanie nominalne wynosi 6,44%, dzięki dziennej kapitalizacji nie musimy płacić podatku Belki. Gdyby porównać je do standardowej lokaty, musiałoby ono wynosić 8%. Minimalna kwota wynosi 1000zł, maksymalna 10 tys. zł. Niestety, mamy możliwość założenia tylko jednego takiego depozytu.


Lokatę możemy założyć przez Internet, nie jest wymagane konto w Idea Banku. W przypadku zerwania lokaty, tracimy całość zgromadzonych odsetek. Promocja jest dostępna do 15 września bieżącego roku.

Czy warto założyć Lokatę na Dobry Początek? Niewątpliwie oferta jest interesująca. Oprocentowanie należy do jednych z najwyższych (tyle samo możemy jedynie otrzymać na Lokacie na Start w Getin Online). Mankamentem może być jedynie kwota, jaką możemy ulokować. Zdecydowanie powinna być ona wyższa, a przynajmniej nie powinno być limitu zakładanych depozytów. Niemniej osoby, które i tak zamierzały skorzystać z oferty banku, powinny się zastanowić na ulokowaniem swoich środków na tej lokacie.

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked