Nowa lokata 5-miesięczna z dzienną kapitalizacją w Eurobanku

Eurobank logo
Eurobank

Boom na wysokooprocentowane lokaty bankowe, które zakończą się przed nowym rokiem trwa. Do grona placówek chcących za wszelką cenę wykorzystać gorący okres do zyskania nowych klientów dołączył Eurobank. Do oferty trafił 5-miesięczny depozyt z dzienną kapitalizacją odsetek, który niestety pod względem oprocentowania znacznie odbiega od najlepszej konkurencji. Czy już na starcie należy odrzucić Eurobank jako miejsce na bezpieczne oszczędzanie?

Wchodząc na rynek z nową propozycją, trzeba przyciągnąć uwagę klientów ciekawymi warunkami. Niekoniecznie musi to być rekordowe oprocentowanie. Takiej zasady postanowił trzymać się Eurobank. Nowa lokata została zoptymalizowana pod względem długości trwania. 5 miesięcy, licząc od lipca, idealnie zbiegnie się z datą wprowadzenia nowych przepisów podatkowych (1 stycznia 2012 r.). Klienci nie muszą się więc martwić o konieczność płacenia 19-procentowych odsetek na rzecz fiskusa, nawet w końcowej fazie oszczędzania.


Proponowane przez Eurobank oprocentowanie waha się w przedziale 4,40-4,45%. Ostateczne zarobki są uzależnione od wielkości inwestowanej kwoty oraz miejsca, w którym złożymy wniosek o założenie lokaty. Najwięcej zarobią klienci korzystający z bankowości elektronicznej. Depozyt w eurobank online pozwala pomnażać kapitał o 4,45% w skali roku, z dzienną kapitalizacją. Wypracowane odsetki w całości trafiają więc na konto inwestora.

Dla ułatwienia uniknięcia podatku Belki, Eurobank określa górne granice wielkości lokaty. Przy najniższym oprocentowaniu (4,40%) można zdeponować 20 000 złotych, a „internetowy” klienci powinni się zmieścić w kwocie 19 600 złotych. Dzięki temu jednorazowe zyski nigdy nie przekroczą 2,50 zł i podatek zostaje zaokrąglony do 0.

Nowa lokata 5-miesięczna w Eurobank jest dostępna wyłącznie dla posiadaczy rachunku osobistego w tej placówce.  Trudno tym samym spodziewać się napływu nowych klientów, którzy dla przeciętnych warunków depozytu nie będą chcieli  wiązać się z bankiem dodatkowymi umowami.

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked