mLokata PLUS z dzienną kapitalizacją w mBanku

mBank logo
mBank

Każdy liczący się na rynku bank ma w swojej ofercie przynajmniej kilka propozycji inwestycji dla gospodarnych i oszczędnych klientów. Dotychczas, mimo dobrej pozycji wśród konkurencji, nieco odstawał od wszystkich mBank. Proponując klientom tylko jedną lokatę z dzienną kapitalizacją odsetek, w dodatku jednodniową, zupełnie nie liczył się na tej płaszczyźnie. Ale sytuacja ulega zmianie po wprowadzeniu do oferty mLokaty PLUS.

To ważny krok w zdobywaniu klientów przez mBank. Placówka dotychczas słynęła głównie z darmowych kont internetowych i w stosunkowo krótkim czasie zdobyła wielu klientów. Depozyty to jednak zupełnie inny obszar rynku, na którym bank reklamujący się maksymalną korzyścią i wygodą, prawie w ogóle nie istniał.


Dlatego mLokata PLUS od razu musi zostać poddana ciężkiej próbie. Jakimi atutami będzie walczyć o zbudowanie pozycji mBanku? Niestety, niezbyt wieloma. Nowa propozycja to typowa lokata terminowa z dzienną kapitalizacją odsetek. Dostępne są wyłącznie dwa warianty: 3 i 6 miesięcy. Haczykiem na klientów byłoby wysokie oprocentowanie. 90 dniowa mLokata PLUS oferuje jednak jedynie 3,20% w skali roku (dla porównania: lider rankingu lokat bankowych na kwiecień 2011 roku proponuje aż 4,43%). 6-miesięczny depozyt w mBanku pozwoli zarobić 3,40 procenta.

Jak podkreślają pracownicy placówki, głównym powodem wprowadzenia lokat terminowych z dzienną kapitalizacją odsetek było bardzo duże zainteresowanie mLokatą jednodniową (3% w skali roku). Przedstawiona propozycja mLokaty PLUS nie jest jednak na tyle atrakcyjna, by pozwoliła wbić się w grono najlepszych lokat na polskim rynku.

Ratunkiem dla mLokaty PLUS jest część ze sloganu mBanku – „maksimum wygody”. Depozyt można bowiem z łatwością założyć przez Internet, w czym pomagają liczne instrukcje umieszczone na stronie.  Każdy poradzi więc sobie bez problemu, o ile spełni jeden kluczowy warunek. Jest nim konieczność posiadania rachunku osobistego w mBank (eKONTO  lub eMAX/eMAX plus).

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked